Pražský Lev chytá druhý dych, na Slovan stráca už len 5 bodov

Lev sa výhrou nad Čechovom priblížil k play offLev sa výhrou nad Čechovom priblížil k play off Zdroj: hclev.cz

CHABAROVSK - Hokejisti Donbassu Doneck zvíťazili nad Amurom Chabarovsk na jeho ľade 4:1 a opäť si zvýšili svoje šance na postup do play off. V Západnej konferencii majú na svojom konte už 68 bodov. K výhre prispel aj slovenský brankár Ján Laco, ktorý kryl 38 súperových striel.

Z pohľadu hostí bola dôležitá 17. minúta, v ktorej v rozpätí 22 sekúnd otočili stav z 1:0 na 1:2 a v ďalšom priebehu si svoje vedenie ešte poistili dvoma presnými zásahmi.

"Toto víťazstvo nás potešilo. Získali sme ho vďaka dodržaniu stanovej taktitky a veľkej obetavosti," citoval internetový portál Amuru Júliusa Šuplera. "Teším sa z dobrého výkonu hráčov a som rád za dosiahnuté góly. Vyskytli sa aj chyby, ale vyplývali z psychického tlaku. Veľmi dobrý výkon podal brankár, ale vo všeobecnosti odohralo dobrý zápas celé mužstvo. Chlapcom patrí moja vďaka za víťazstvo, bolo pre nás veľmi dôležité."

Pre zverencov trénera Júliusa Šuplera to bol zároveň posledný zápas v základnej časti vonku, v posledných troch privítajú postupne doma CSKA Moskva (13. februára), Slovan Bratislava (15. februára) a HC Lev Praha (17. februára).

Slovenský útočník Štefan Ružička si vylepšil kanadské bodovanie o gól a jednu asistenciu, čím prispel k výhre tímu Salavat Ufa nad Avangardom Omsk 6:1. Čestný úspech hostí zaznamenal ďalší slovenský legionár Tomáš Záborský.

Mimoriande dôležitú výhru si pripísal Lev Praha, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zvíťazil nad Viťazom Čechov 5:2, keď ešte po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1. Český tím sa nachádza na 9. mieste Západnej konferencie, na ôsmy Doneck stráca dva body a navyše má zápas k dobru.

Šláger medzi SKA Petrohrad a Metallurgom Magnitogorsk skončil triumfom domáceho tímu 3:0.

Krok od blamáže bol obhajca Gagarinovho pohára Dinamo Moskva, keď v 45. minúte síce viedol už 3:0, ale posledný tím tabuľky Avtomobilist Jekaterinburg v priebehu štyroch minút strelil štyri góly. Dve minúty pred koncom však vyrovnal Kokarev a v posledných sekundách predĺženia rozhodol o domácej výhre Čech Kvapil.

Amur Chabarovsk - Donbass Doneck 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Ožiganov - 17. Nedorost, 17. Pereťagin, 35. Robitaille, 49. Kiiskinen

Metallurg Novokuzneck - Spartak Moskva 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Metljuk, 56. Lazarev

Sibir Novosivirsk - Dinamo Riga 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 23. Kutuzov, 23. Zajcev

Salavat Ufa Julajev - Avangard Omsk  6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Góly: 12. Slepyšov, 14. Zinovjev, 25. Blaťák (RUŽIČKA), 33. Blaťák, 34. RUŽIČKA, 57. Kaigorodov - 36. ZÁBORSKÝ

Neftechimik Nižnekamsk - Barys Astana 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 31. Pestuško, 45. Milovzorov - 12. Romanov

AK Bars Kazaň - Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)
Góly: 16. Immonen, 18. a 48. Žerdev, 58. Nikulin - 4. a 38. Skorochodov, 20. Magogin, 36. Demagin, 50. Kuzmin

CSKA Moskva - Severstaľ Čerepovec 3:2 p (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 12. Rjasenskij, 60. Radulov, 62. Denisov - 31. Alexejev, 53. Berdnikov

Atlant Mytišči - Torpedo Nižnyj Novgorod 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 22. Enqvist, 27. Rukavišnikov, 62. Batyršin - 23. Varnakov, 40. Makarov

SKA Petrohrad - Metallurg Magnitogorsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 8. Thoresen, 44. Martensson, 50. Klimenko

Dinamo Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 5:4 pp (1:0, 1:0, 2:4 - 1:0)
Góly: 18. Šafigulin, 32. a 58. Kokarev, 45. Višnevskij, 65. Kvapil - 45. Gusev, 46. Žmakin, 52. a 53. Simakov.

Dinamo Minsk - Traktor Čeľabinsk 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Góly: 12. Michaliov, 14. Stapleton - 8. Ničuškin, 28. Karpov, 29. Dugin, 38. Panov, 43. Antipov

HC Lev Praha - Viťaz Čechov 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Góly: 20. Vrána, 43. Danielsson, 48. Gynge, 50. Nakládal, 57. Novotný - 34. Selezniov, 59. Timkin

• Zdroj: športky, ts, TASR, khl.ru