Dallas stopol rozbehnutý Anaheim, hrdinom brankár Lehtonen

Stephane Robidas (3) a Corey Perry (10)Stephane Robidas (3) a Corey Perry (10) Zdroj: SITA

DALLAS - V jedinom zápase NHL v noci na sobotu zvíťazili hokejisti Dallasu na domácom ľade nad rivalom z Pacifickej divízie Anaheimom 3:1.

Stars vybudovali základy svojho triumfu už v úvodnej tretine, v ktorej prestrieľalili súpera jednoznačne 16:7 a vyhrali ju zásluhou presilovkových gólov Trevora Daleyho a Jamieho Benna 2:0. V druhej časti sa síce podarilo Nickovi Boninovi znížiť na 1:2, no záverečné slovo mali opäť domáci, kanonier Loui Eriksson v 53. minúte spečatil výsledok na konečných 3:1.

"Prvé tretiny nám v tejto sezóne vychádzajú, čo naznačuje, ako poctivo pristupujú chalani k tréningom. Aj dnes sme podali v úvode veľmi šťavnatý výkon," pochvaľoval si domáci tréner Glen Gulutzan, ktorého citovali zámorské médiá.

Dallaské "hviezdy" zaznamenali tretiu výhru v rade, naopak Ducks po sérii štyroch víťazstiev vyšli tentoraz bodovo naprázdno. Hrdinom stretnutia bol domáci brankár Kari Lehtonen, ktorý si pripísal 20 úspešných zákrokov.

"Vedeli sme, že Ducks ťahajú víťaznú sériu, preto sme chceli na nich hneď od začiatku vybehnúť a nedovoliť im, aby si na našom ľade ďalej budovali sebadôveru," vyslovil sa Jamie Benn.

Elitný kanadský center dlho otáľal s podpisom novej zmluvy, no po jej uzavretí skvele naskočil do zápasového kolotoča a v siedmich vystúpeniach zaznamenal rovnaký počet bodov (4+3).

Duel nedochytal švajčiarsky reprezentant v bránke "káčerov" Jonas Hiller, ktorý v prvej tretine utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela a pred druhým dejstvom musel prenechať miesto medzi žrďami Švédovi Viktorovi Fasthovi. Anaheim napriek prehre stále vedie svoju divíziu, Stars však strácajú na soka len dva body.

Dallas - Anaheim 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Daley, 12. Jamie Benn, 53. Eriksson - 36. Bonino. Brankári: Lehtonen - Hiller (21. Fasth), strely na bránku: 28:21. Diváci: 18.112.

• Zdroj: TASR, nhl.com