Miami vyhralo šláger nad Oklahomou, Clippers nedali šancu Lakers

Blake Griffin a Kobe BryantBlake Griffin a Kobe Bryant Zdroj: SITA

OKLAHOMA - Basketbalisti Miami Heat pripomenuli Oklahome, kto je obhajcom prvenstva v súťaži. V repríze posledného finále zdolali LeBron James a spol. tamojších Thunder 110:100.

Hviezda Heat James nepredĺžila svoju sériu zápasov s minimálne 60 % úspešnosťou streľby pri vyše 30 bodoch už na sedem. James dosiahol síce 39 bodov, 12 doskokov a 7 asistencií, ale vďaka zaváhaniu v závere mal "len" 58 % úspešnosť streľby. Na domácej strane dosiahol Kevin Durant 40 bodov.

Sedem stretnutí s minimálne 30 bodmi za sebou pred Zápasom hviezd NBA, takúto vizitku naposledy poslal v ročníku 1962/63 legendárny Wilt Chamberlain. Heat viedli už o 23 bodov, ale v štvrtej štvrtine dovolili domácim znížiť na rozdiel ôsmich.

"Trochu sme poľavili v obrane, snažil som sa viac pripravovať pozície pre spoluhráčov. Zvolili sme dobrú stratégiu a splnili sme ju. Tých šesťdesiat percent ma netrápi, počíta sa víťazstvo," povedal James.

Mestské derby v Los Angeles vyhrali hosťujúci Clippers, ktorí nedali v Staples Centre šancu Lakers (125:101). Clippers na palubovke dominovali od prvej minúty a o výsledku rozhodli prakticky už v prvej štvrtine. Už teraz je isté, že Lakers budú prvý raz od sezóny 1992/93 ťahať v sérii zápasov základnej časti s mestským rivalom za kratší koniec.

"Paráda. Tieto víťazstvá sú dôležité, ale nesmieme sa nimi nechať učičíkať. Vedieme 3:0, ale ešte s Lakers odohráme jeden zápas a sú tu aj ostatné tímy," upozornil Blake Griffin.

Oklahoma - Miami 100:110 (17:32, 29:31, 23:25, 31:22)
Najviac bodov: Durant 40, Westbrook 26 (10 asistencií), Kevin Martin 9 - L. James 39 (12 doskokov), Bosh 20 (12 doskokov), Wade a R. Allen po 13

Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 101:125 (17:31, 35:33, 28:37, 21:24)
Najviac bodov: Bryant 20 (11 asistencií), D. Howard 18, Jamison 17 - Paul 24 (13 asistencií), Griffin 22 (10 doskokov), Billups 21

• Zdroj: SITA, youtube