Košice padli u nováčika, Piešťany pohodlne vyhrali 5:2

Gólové oslavy hokejistov PiešťanGólové oslavy hokejistov Piešťan Zdroj: TASR

PIEŠŤANY - Hostia z Košíc začali toto stretnutie lepšie. Hneď v 1. min domáca obrana zabudla na Jenčíka, ktorý sám pred bránou trafil len do domáceho brankára. V identickej situácii sa v 3. minúte ocitol Haščák, ale tiež namieril len do Tomeka.

V 7. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Henrich Ručkay, ale jeho strela mierila len vedľa brány. Podobne dopadli aj šance domácich v dvoch presilových hrách, ale po ich skončení v 14. minúte Mertel z rohu klziska trafil presne do vinkla.

Druhý gól pridali Piešťany na začiatku druhej tretiny po tom, čo Hudec dorazil Melichárkovu strelu za Hyláka. Domáci pokračovali v tlaku, ale ich strely mierili buď vedľa, alebo ich košický brankár s prehľadom pochytal. V 29. minúte však Matúš Chovan v závare pred domácou bránou dotlačil puk za bránkovú čiaru a znížil. Dvojgólové vedenie mohol domácim prinavrátiť Henrich Ručkay, ale v samostatnom nájazde mieril len vedľa brány. V 37. minúte hosťujúci Kolba zrazil domáceho Nemca a dostal trest do konca stretnutia. Domáci tak mali možnosť hrať presilovku a do konca druhej časti ju využili zásluhou Škadru a Jakuba Ručkaya. Jakub Ručkay svojim gólom vyhnal z brány Hyláka, ktorého miesto zaujal náhradník Riečický.

V tretej časti domáci bránili svoj náskok a nepúšťali sa príliš do útoku. Košičania však nevedeli nájsť recept na piešťanskú obranu a do veľkých šancí sa nedostávali. V 57. minúte Peško nastrelil žrď a už o pár sekúnd Melichárek strelil piaty gól Piešťan. Hosťom sa nakoniec podarilo aspoň znížiť po tom, čo Jenčík tečoval Cebákovu strelu na domáceho brankára.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 14. Mertel (Stupka, S. Saliji), 21. F. Hudec (T. Melichárek, V. Nemec), 38. Škadra (T. Melichárek), 40. J. Ručkay (Peško, H. Ručkay), 58. T. Melichárek (F. Hudec, V. Nemec) - 29. Matúš Chovan (Boltun), 58. R. Jenčík (Cebák, T. Marcinko)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kolba (Košice) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Holienka, 1847 divákov

Piešťany: Tomek - Bučka, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, A. Kolník, V. Urban, Svetlík - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, Mišura, Haring

Košice: Hylák (40. Riečický) - Cebák, Macejko, Kolba, M. Takáč, Michal Novák, Deyl, Šeda - Marcel Haščák, T. Marcinko, R. Jenčík - P. Svitana, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, Matúš Chovan, Boltun - Mlynarovič, Pašek, Martin Chovan

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Diváci dnes videli dobrý hokej. Dostali sme sa síce zo začiatku pod tlak, ale postupom času sme začali preberať iniciatívu a veľmi nám pomohol prvý gól, po ktorom sme sa upokojili. Zápas sa lámal na konci druhej tretiny, keď sa hosťujúci hráč nechal vylúčiť do konca stretnutia a my sme strelili dva góly. Nakoniec sa nám podarilo doviesť zápas do víťazného konca, čo nám po troch predchádzajúcich prehrách môže veľmi psychicky pomôcť do ďalších stretnutí."

Milan Staš, tréner Košíc: "Hrali sme zle. Z piatich gólov sme domácim prihrali na štyri. Nepomohli nám ani zmeny v zostave, jednoducho sme odohrali zlý zápas a za takýto výkon mužstvo v žiadnom prípade pochváliť nemôžem."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv