Nitra pod Zoborom pokorila Skalicu, Stümpel aj Pálffy bodovali

Miroslav Pupák a Peter Trška pred brankárom LipovskýmMiroslav Pupák a Peter Trška pred brankárom Lipovským Zdroj: SITA

NITRA - Hostia pricestovali pod Zobor so štyrmi kompletnými formáciami, v zostave domácich chýbal obranca Peter Ordzovenský. Už v 29. sekunde sa Nitra ujala vedenia, keď Stümpel posunul puk zadovkou Pupíkovi, ten našiel voľného Tománka a najlepší extraligový kanonier zaznamenal už 33. presný zásah v sezóne. V ďalšom priebehu prvej tretiny si domáci vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, no paradoxne minútu pred prvou sirénou inkasovali z hokejky Školiaka.

V úvode druhej časti zápasu si Nitrania napravili reputáciu, keď v rozpätí 35 sekúnd dvakrát skórovali, najskôr od modrej presne namieril König a potom zužitkoval Podstavekovu prihrávku nepokrytý Chrenko. Hralo sa síce prevažne pred skalickou bránou, v 37. minúte však dostal Juraj Jurík výbornú prihrávku na modrú čiaru a bekhendovým blafákom strelil kontaktný gól Skalice - 3:2.

Nitra mala výborný nástup aj do tretej tretiny, keď v 42. minúte strelou od modrej čiary zvýšil vedenie domácich obranca Bača. Nitra tak víťazstvom 4:2 prekonala klubový rekord v počte bodov a stala sa druhým celkom v sezóne, ktorý prekročil 100-bodovú hranicu.

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 1. R. Tománek (Pupák, Stümpel), 22. P. König (Hamrák, Jokila), 23. T. Chrenko (Podstavek, Hrnka), 42. M. Bača (Stümpel, Rais) - 19. Jaborník (Pálffy), 37. J. Jurík (Mikéska)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: I. Jankovič 5+DKZ za úder lakťom, Trška (obaja Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Valach, Zvrškovec, 2364 divákov

Nitra: M. Laco - Rais, M. Bača, Vosátko, F. Kuzma, Nádašdi, P. König, M. Vantroba, Hamrák - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Jokila, E. Piatak, Mašlonka - Kmeč, Lukáš Novák, Bene

Skalica: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Bobček, Jaborník, Mikéska, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Čaká nás ťažká séria a poraziť tím ako je Skalica poteší. Dobre sme hrali v presilovkách a to bol základ úspechu."

Martin Pešout, tréner Skalice: "Blahoželám Nitre k víťazstvu, ale viac to rozvádzať nebudem, lebo dostanem pokutu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv