Haláka delilo 16 sekúnd od shutoutu, prestrelka v pensylvánskom derby

Jaroslav Halák v akciiJaroslav Halák v akcii Zdroj: nhl.com

DENVER - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zo St. Louis mal veľmi blízko k tretiemu shutoutu v sezóne, v Colorade ho prekonal až David Jones 16,4 sekundy pred koncom predĺženia. Dovtedy mal Halák 19 úspešných zákrokov. Pre ružinovského odchovanca to bol prvý súboj od zranenia slabín, ktoré utrpel 1. februára proti Detroitu.

Z výhry i shuotoutu sa tešil napokon na opačnej strane Semion Varlamov, ktorý kryl 33 striel. Pre Varlamova to bola druhá nula v sezóne a desiata v kariére v NHL. Stretnutie nedohral útočník Avalanche Milan Hejduk, ktorý musel odstúpiť už v prvej tretine.

"Dobre som to umiestnil," tvrdil autor gólu, ale Halák mu kontroval: "Puk sa odrazil a zmenil smer letu. Je vždy skvelé byť späť a chytať. Neteší ma však výsledok zápasu."

Colorado - St. Louis 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 65. D. Jones (Hunwick)
Brankár Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas a mal 19 úspešných zákrokov.

Čech Jakub Voráček z Philadelphie strelil prvý hetrik kariéry a Flyers si v dramatickom pensylvánskom derby poradili s Pittsburghom na jeho ľade 6:5. Voráček, ktorý pred dvoma dňami dosiahol proti NY Islanders štyri asistencie, skompletizoval trojgólový večer 1:31 min pred záverečnou sirénou. Pittsburgh s Philadelphiou pripomenuli ofenzívne strelecké preteky medzi oboma tímami vo vlaňajšom play-off, v ktorom v prvých štyroch zápasoch padlo 45 gólov.

"Hetrik som nedal už veľmi dávno. Možno ako junior či dorastenec, ale neviem si na to spomenúť. Niekedy sa k vám puky odrážajú, inokedy nie," tvrdil Voráček.

"Začiatky nás trápia. Dokážeme však nájsť cestu, aby sme zápasy otočili. Zápas nás veľmi bavil," pridal postreh kapitán Flyers Claude Giroux.

Pittsburgh - Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)
Góly: 6. Niskanen (Letang), 8. Malkin (P. Martin, Neal), 46. Kennedy (P. Martin, Orpik), 53. Neal (Malkin, Crosby), 58. B. Sutter (P. Martin, Cooke) - 12. Grossmann (Knuble, Couturier), 13. Simmonds (Briere), 40. Voráček (Simmonds, B. Schenn), 41. Voráček (Coburn, Giroux), 48. Simmonds (Talbot, Gervais), 59. Voráček (Giroux)

V poslednom zápase si Los Angeles poradilo s Calgary aj vďaka dobrej prvej tretine 3:1.

Calgary - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 15. Brodie (Iginla, Hudler) - 7. D. Brown (Kopitar, Scuderi), 16. T. Lewis (J. Carter, Scuderi), 50. J. Carter (M. Richards, Clifford)

• Zdroj: SITA, nhl.com