Hádzanári Hlohovca vyhrali v Modre, tesná výhra Považskej Bystrice

Slovenskí hádzanári zdolali na Vianočnom turnaji PoľskoSlovenskí hádzanári zdolali na Vianočnom turnaji Poľsko Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola TIPOS extraligy mužov v hádzanej:

Slovan Modra - HC Sporta Hlohovec 27:36 (16:19)
Najviac gólov: Tschur 7/2, Michal Fázik 7, Matej Fázik 5 - Zaťko 10/3, Holdoš 7, Jurka 6
Pok. hody: 3/2 - 5/3, vylúčení: 3 - 6, rozhodovali: Gedeon a Vydra, 320 divákov

Domáci viedli až do 15. min, keď Hlohovec zavŕšil priebežný obrat, a to na 9:8. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. V druhom polčase hostia postupne zvýšili svoj náskok na šesť gólov. Modrania sa však nevzdávali a v 15. min druhého dejstva znížili na rozdiel jedného gólu - 23:24. Po oddychovom čase hráči HC Sporta opäť prevzali iniciatívu a doviedli zápas do napokon suverénneho víťazného konca.

MŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 23:22 (13:11)
Najviac gólov: J. Kozák 7, Zdráhala 4/3, Firit 4 - B. Sivák 8, Čačič 6/2, Ivanov 3
Pok. hody: 6/4 - 4/2, vylúčení: 5 - 7, ČK: T. Straňovský za nastrelenie bránkára zo 7 m hodu a B. Sivák (obaja Nové Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 450 divákov

Hostia z Nových Zámkov spočiatku viedli, ale domáci po vylúčení Straňovského prevzali taktovku a prvý polčas vyhrali o dva góly - 13:11. Novozámčania sa na začiatku druhého dejstva dotiahli na mužstvo Považskej Bystrice a potom aj viedli až do 57. min. Domáci však následne tromi presnými zásahmi za sebou zvrátili vývoj na svoju stranu. V závere dramatického zápasu sa vyznamenal brankár Považskej Bystrice Kovačin, ktorý dve sekundy pred koncom zlikvidoval 7-metrový hod Čačiča.

Viac o téme: Hádzaná