Michalovce v 20. kole WHIL zdolali Partizánske, víťazne aj Šaľa

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

HK Danlog Partizánske - Iuventa Michalovce 22:28 (8:15)
Najviac gólov: Michnová 8/2, Minárčíková 3/1, Blažeková 3 - Rebičová 8, Tregubovová 5/1, Tobiašová 4/1
Pok. hody: 8/4 - 3/2, vylúčené: 1 - 9, rozhodovali: Baďura a J. Ondrogrecula ml. (obaja SR), 315 divákov

Lepšie začali hráčky hosťujúcich Michaloviec, rýchlo sa dostali do tempa a v 20. min viedli v Partizánskom zásluhou šnúry piatich presných zásahov 11:5. Do polčasovej prestávky ešte svoj náskok zvýšili na 15:8. V druhej časti východniarky spočiatku pustili súperky na 11:15 či 16:19, ale napokon si v pohode ustrážili víťazstvo.

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 31:26 (21:10)
Najviac gólov: Bíziková 7, Szarková 7/2, Súkenníková 4 - Z. Marčíková 6, Brandová 6/1, Š. Marčíková 4/2
Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 750 divákov

Zlínčanky začali v Šali lepšie a domácim chvíľu trvalo, kým sa rozohrali. Od 15. min však začali postupne získavať náskok, polčas vyhrali 21:10 a v tejto fáze čoraz výraznejšie dominovali. Po prestávke sa hráčkam Dusla síce prestalo dariť a hosťujúci tím viac hrýzol, ale vyrovnať sa mu nepodarilo - odchádza zo Šale s prehrou o 5 gólov (26:31).

ŠKP Piccard Senec - HK Veselí nad Moravou 24:27 (9:15)
Najviac gólov: Polláková 10/2, Dubajová 4, Bačíková 3 - Fleková 8, Tomečková 5/3, Jandásková 5
Pok. hody: 2/2 - 5/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 150 divákov

Zápas tabuľkových susedov bol vyrovnaný, hráčky tímu z Veselí nad Moravou si však zo Senca napokon odniesli plný bodový zisk za víťazstvo 27:24. Hosťujúce družstvo z Moravy položilo základ svojho úspechu v prvom polčase, ktorý vyhralo o šesť gólov (15:9). Napriek zvýšenému úsiliu a podpore z hľadiska domáce nedokázali v druhom polčase zvrátiť nepriaznivý vývoj vo svoj prospech.

DHC Sokol Poruba - TJ Sokol Písek 38:26 (18:13)
Najviac gólov: A. Tóthová, Chrenková a Hrbková po 6 - Borovská 7, J. Kutlvašrová 4, Malá 3
Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 350 divákov

Stretnutia sa vyvíjalo podľa papierových predpokladov. Domáca Poruba nepripustila žiadne prekvapenie a hostky už do polčasovej prestávky zaostávali o 5 gólov. V druhej časti domáce hráčky ešte zvýšili svoj náskok a duel proti Písku dotiahli do víťazného konca - 38:26.

DHK Baník Most - DHK Zora Olomouc 32:22 (17:8)
Najviac gólov: Beňušková 8, Martinková, Janoušková a Weisenbilderová po 4 - Růžičková 6, Dostálová 4, Berová 3
Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Vaník, Kozler (obaja ČR), 850 divákov

Zápas bol spočiatku vyrovnaný, ale hráčky domáceho Mostu ho zlomili vo svoj prospech šnúrou siedmich gólov na prelome druhej a tretej tretiny úvodného polčasu. Na polčasovú prestávku išli s náskokom 17:8 a po zmene strán v pohode kontrolovali zvyšok duelu s olomouckými hádzanárkami.

Viac o téme: Hádzaná