Hádzanári Michaloviec v 28. kole zdolali vo východniarskom derby Košice

Michalovce - KošiceMichalovce - Košice Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V úvode sa skóre východniarskeho derby menilo ako na hojdačke: najskôr domáci mali mierny náskok 4:2, potom sa Košičania dostali do vedenia šnúrou štyroch gólov. Michalovčania odpovedali piatimi presnými zásahmi za sebou. Do konca prvého polčasu si udržali štvorgólový náskok - 15:11.

V druhom dejstve Košičania fyzicky odpadli a náskok domácich narástol až na 11 gólov. Hostia v záverečných sekundách duelu už len skorigovali výsledok na 24:33 z ich pohľadu.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice 33:24 (15:11)
Najviac gólov: Petrov 8/1, P. Hruščák 7, Gamrát a Géci po 4 - E. Boris 4/2, Hriňák 3 a Šiška 3/1
Pok. hody: 2/1 - 3/3, vylúčení: 1 - 3, rozhodovali: Klimko a Klus, 380 divákov

HC Sporta Hlohovec - HK Topoľčany 34:23 (15:12)
Najviac gólov: Tallo 7, Zaťko 5, Laho a Jurka po 4 - Valent 7, Kružík 4, Klačanský a Ďurček po 3
Pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 800 divákov

Topoľčanci viedli len raz, a to hneď v úvode 3:2. Domáca Sporta potom zapla na vyššie obrátky a v 16. min bolo 12:5. Hosťom oddychový čas prospel. Do bránky prišiel Meluš a aj zásluhou jeho zákrokov sa Topoľčany dostali na 20:22 v 47. min. Nasledovala však osemgólová šnúra domácich, ktorá rozhodla o zaslúženom víťazstve Hlohovca.

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 28:25 (12:13)
Najviac gólov: Slaninka 8, Kucharik 7, Pupík 6 - Firit 8, Zdráhala 6/1, Martin Kozák 4/2
Pok. hody: 5/1 - 4/3, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 250 divákov

Domáci vinou nedostatočnej agresivity proti spojkám hostí prehrávali po prvom polčase 12:13. Postupne však zmenili herný systém, zvýšili nasadenie a dôslednou defenzívnou činnosťou položili základ svojho víťazstva 27:24. Považská Bystrica síce dokázala priebežne zareagovať na obrat v prospech ŠKP Bratislava, ale domáci sa na konci dostali do trháku a 4-gólový náskok už nepremrhali. Napokon dosiahli víťazstvo 28:25.

Viac o téme: Hádzaná Michalovce Košice