Kopecký a Pánik skórovali, Handzušov prvý bod v Chicagu, hetrik Ovečkina

Bryan Bickell a Michal HanzdušBryan Bickell a Michal Hanzduš Zdroj: SITA

SUNRISE - Slovenský hokejista v službách Floridy Tomáš Kopecký strelil v zápase NHL proti Washingtonu dva góly a stal sa treťou hviezdou súboja. Pre útočníka to boli 14. a 15. presný zásah sezóny, čím vyrovnal svoje maximum z ročníka 2010/11. Vtedy však odohral 81 stretnutí, teraz mu na pätnásť gólov stačilo 38 duelov.

Kopecký je momentálne najproduktívnejším Slovákom v NHL (25 bodov). Panthers zápas s Capitals nevyšiel, po dvoch tretinách prehrávali už 0:4. V záverečnej finišovali, znížili na 3:4, ale na body nedosiahli. Prvou hviezdou súboja sa stal kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý bol pri všetkých štyroch góloch svojho tímu. Dosiahol hetrik a pridal aj asistenciu. Capitals natiahli sériu víťazstiev na tri. Pre Ovečkina to bol dvanásty trojgólový zápas kariéry. Capitals natiahli sériu víťazstiev na tri, z posledných jedenástich duelov vyhrali osem.

"Spoluhráči odviedli skvelú prácu a výborne ma nachádzali pred bránkou. Ja som potom už len umiestňoval puky," tvrdil Ovečkin.

Florida - Washington 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
Góly: 47. T. KOPECKÝ (Fleischamnn, Brennan), 49. Mueller (Matthias, Huberdeau), 60. T. KOPECKÝ (Matthias) - 16. Ovečkin (Ribeiro, Nicklas Bäckström), 21. Ribeiro (M. Green, Ovečkin), 23. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Johansson), 35. Ovečkin (Johansson, Nicklas Bäckström)
Tomáša Kopeckého (Florida) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Z druhého presného zásahu v ročníku sa tešil Richard Pánik z Tampy Bay, ktorého ideálne pred bránkou našiel Vincent Lecavalier. Lightning napokon na ľade New York Islanders prehrali 2:4. Tím okolo Ľubomíra Višňovského naďalej bojuje o play-off. Slovenský obranca odohral takmer 23 minút a pripísal si aj dva plusové body.

"Tvrdo sme bojovali a robili sme tie drobné veci, ktoré dopomáhajú k víťazstvám. Naši lídri sú dostatočne skúsení a kvalitní a dnes to aj ukázali," povedal tréner Islanders Jack Capuano.

New York Islanders - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 15. Grabner (Tavares), 29. Bailey (Okposo, Nielsen), 54. M. Martin (Lee, Streit), 60. A. MacDonald (Bailey) - 25. PÁNIK (Lecavalier, Carle), 44. Carle (Stamkos, Pouliot)

Veľký podiel na výhre Chicaga v Nashville 1:0 má Michal Handzuš. V druhom zápase za Blackhawks po výmene zo San Jose Banskobystričan prvýkrát bodoval, keď pripravil v 6. min gól na 1:0 pre Bryana Bickella, ktorý už strieľal takmer do odkrytej bránky.

"Urobil to skvele, potom už nebol problém umiestniť puk do prázdnej svätyne," povedal Bickell.

Handzuš navyše pomáhal v defenzíve, odohral 15 minút a mal 66,7 % úspešnosť na vhadzovaniach. Chicago napriek ofenzívnej sile futbalové vedenie udržalo až do konca. Marián Hossa počas vyše 16 minút strieľal na bránku Predators dvakrát. Druhé čisté konto v sezóne a trináste v kariére vychytal Ray Emery. Blackhawks potrebujú ešte dva body na definitívne potvrdenie postupu do play-off.

Nashville - Chicago 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 6. Bickell (HANDZUŠ, Kruger)

Winnipeg ukončil sériu piatich prehier výhrou nad Philadelphiou, o ktorej rozhodol v druhej tretine. Od 33. do 40. minúty strelili Jets štyri góly.

"V posledných štyroch stretnutiach, ktoré sme vyhrali, sme hrali celých 60 minút. Mali sme zlé chvíle v druhej tretine a nepodarilo sa nám podať dobrý výkon počas celého duelu," skonštatoval krídelník Flyers Scott Hartnell.

Winnipeg - Philadelphia 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Góly: 33. Clitsome (B. Little, Wheeler), 34. Wellwood (E. Kane, O. Jokinen), 35. E. Kane (Santorelli, Burmistrov), 40. B. Little (Wheeler, Ladd) - 12. Fedotenko (Huskins, Gagne)

V bitke dvoch tradičných rivalov zdolal Montreal doma Boston 2:1 a vedie Severovýchodnú divíziu. Boston sa naďalej trápi v presilovkách, v ktorých patrí medzi najhorších v celej NHL. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral v zápase 26:11 min a bol najvyťažovanejším hráčom tímu.

"Každý zápas s Bostonom je pre nás špecifický. V tejto sezóne sa nám proti Bruins darí a sme tomu radi. Museli sme bojovať do poslednej minúty a podali sme naozaj kvalitný výkon," spokojne hovoril obranca Josh Gorges.

Montreal - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 7. Galchenyuk (Prust, Subban), 21. Ryder (Subban, Plekanec) - 28. Paille (Boychuk)

Obhajca Stanleyho pohára z Los Angeles zdolal Edmonton 4:1 a vyhral druhý zápas v sérii.

Los Angeles - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. M. Richards (J. Carter), 16. J. Carter (D. Brown, Kopitar), 29. Vojnov (Justin Williams, Stoll), 60. Doughty - 23. Pääjärvi (Jakupov, Gagner)

New Jersey hrozí za posledné tri roky druhá neúčasť v play-off, prehralo doma s Torontom 1:2 a bol to tretí neúspech v rade.

New Jersey - Toronto 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 52. Clarkson (Židlický) - 4. Komarov (Fraser, Franson), 49. Bozak (Kessel, Van Riemsdyk)

Až 49 striel vyslali hráči Caroliny na gólmana New York Rangers Henrika Lundqvista, ale za jeho chrbát prešla len jediná. Na bránku Hurricanes smerovalo o 19 striel menej, ale za chrbátmi Dana Ellisa a Justina Petersa skončili až štyri. Hurricanes prehrali doma siedmy duel v sérii, čím vyrovnali negatívny klubový rekord.

"Som poriadne unavený, ani neviem, čo mám hovoriť. Dnes budem odpovedať len na krátke otázky. Výhra ma veľmi teší," uviedol po zápase Henrik Lundqvist, ktorý v priebehu necelých 24 hodín kryl vo dvoch stretnutiach celkovo 74 striel. Rangers momentálne vďaka siedmim bodom z posledných štyroch zápasov patrí 7. priečka v tabuľke Východnej konferencie.

Carolina - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 50. Dalpe (Skinner, E. Staal - 22. Stepan (B. Richards, Clowe), 23. Callahan (Rick Nash, Stepan), 32. Rick Nash (Zuccarello, Del Zotto), 60. B. Boyle

Brankár Phoenixu Mike Smith zlikvidoval 24 striel Colorada a pripísal si pri výhre 4:0 už 24. shutout kariéry a piaty v sezóne.

Phoenix - Colorado 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 2. Boedker (Hanzal, Ekman-Larsson), 24. Hanzal (Doan, R. Vrbata), 28. Gordon (Moss), 35. Doan (R. Vrbata, Ekman-Larsson)

Calgary po odchode Jaroma Iginlu sa stále trápi, vo Vancouveri zaznamenalo už štvrtú prehru za sebou.

Vancouver - Calgary 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Hamhuis (Burrows, D. Sedin), 7. Weise (Garrison, Lapierre), 28. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 40. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 60. H. Sedin - 14. Wideman (Stajan, Giordano), 51. Tanguay (Stajan, Stempniak)

Viac o téme: NHL Višňovský Kopecký Hokej Pánik