Dojímavý príbeh z Ameriky: Chlapček s rakovinou dal 69 yardový touchdown

Touchdownové sólo Jacka Hoffmana
Touchdownové sólo Jacka Hoffmana

LINCOLN - Sedemročný chlapček Jack Hoffman sa stal hitom internetu, keď jeho touchdown videlo na youtube už takmer 7 miliónov ľudí. Jack prebehol 69 yardov a jeho úspešné sólo ocenili hráči a tiež 60 tisícový kotol fanúšikov.

Tréner univerzitného tímu z Nebrasky ho poslal na ihrisko v záverečnej štvrtine ako "tajnú zbraň" a Jack sa mu odvďačil ako najlepšie mohol.

Hoffman nastúpil v drese s číslom 22, ktorý oblieka jeho najobľúbenejší running back Rex Burkhead. Po prihrávke od quarterbacka obrancovia odstavili súperových hráčov, Jack mal pre seba voľné celé ihrisko a svoj beh zakončil touchdownom, po ktorom mu gratulovali hráči oboch tímov.

Jackov otec mu pred štartom vo veľkom zápase povedal: "Zostaň na ihrisku, nech ti nevypadne lopta a neprestaň bežať, kým nebudeš v 'endzóne'."

Pozrite si skvelý moment v živote mladého bojovnika

Kým však mohol Jack prebehnúť 69 yardov na ihrisku, musel zvládnuť oveľa ťažší beh na dlhú trať. Keď mal 5 rokov dostal doma záchvat a v nemocnici mu lekári diagnostikovali rakovinu mozgu. "Prevrátilo to náš život naruby," povedal jeho otec Andy.

Prvá operácia nedopadla podľa predstáv a doktorom sa podarilo odstrániť iba časť nádoru. Jack potreboval druhú operáciu, ktorá bola riziková. Po opätovnom posúdení v detskej nemocnici v Bostone Hoffmanovci so zákrokom súhlasili, no pred tým chceli pre syna urobiť niečo špecilálne.

Jack bol vždy fanúšikom Nebrasky, tak sa jeho otec stretol s Rexom Burkheadom. Univerzita pozvala celú rodinu do campusu 30 dní pred termínom operácie. Rex zobral Jacka na obed, ukázal mu štadión Memorial a tiež si zabehali na ihrisku.

V šatni Huskers dal Jack Burkheadovi červený náramok s nápisom "Team Jack Pray", čo v preklade znamená "Tím Jack Modlíme sa". Rex mal náramok aj na zápase, ktorý sa odohral dva dni pred operáciou. Huskers prehrávali 20:6 po polčase, no vtedy si Burkhead všimol náramok na ruke a vyhecoval tím: "Jack sa nevzdáva, takže sa nevzdávajme ani my". Mágia zaúčinkovala, Nebraska zvíťazila v zápase  34-27 a Burkhead zaznamenal dva touchdowny, ktoré znamenali výhru.

"Jack bol inšpiráciou," povedal Burkhead. "Boli sme unavení ako psi, pozerali do zeme a vedeli čím prechádza, nebola šanca, aby som sa vzdal."

Rex zavolal Jackovi dva dni po operácii a povedal mu, že im pomohol vyhrať zápas. "Bol si naší šťastným talizmanom," povedal mu Burkhead.


Zdroj:
športky, Video: youtube
Foto:
Internet

DISKUSIA