Skvelý Hossa rozhodol v predĺžení, Handzuš po príchode prvýkrát skóroval

Radosť po Handzušovom góleRadosť po Handzušovom góle Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Slovenskí hokejisti Michal Handzuš a Marián Hossa prispeli značnou mierou k výhre Chicaga Blackhawks nad Nashville Predators 5:4 po predĺžení. Handzuš zaznamenal svoj prvý gól po príchode zo San Jose, Hossa zasa v presilovej hre a v predĺžení dal rozhodujúci piaty gól.

V hale United Center za stavu 3:3 najskôr Handzuš využil zlé vyhodenie puku od brankára Pekku Rinneho a strelou zápästím upravil na 4:3 pre Chicago. Slovenský útočník mal na vhadzovaní 33% úspešnosť. Predátori však ďalej hrýzli a necelé štyri minúty pred koncom vyrovnal Bobby Butler na 4:4. V predĺžení však Blackhawks využili presilovú hru už po 52 sekundách. Hossa si nabehol z pozície obrancu na modrej na prihrávku Patricka Kanea a z prvej skóroval z hranice kruhu na vhadzovanie. Chicago tak využilo dve z troch presiloviek, pretože aj úvodný gól dal Duncan Keith v početnej prevahe.

"Cítil som, že puk sa lepšie pohybuje už pri nacvičovaní posledných presilových hier. A to bol kľúč," povedal pre NHL.com Hossa, ktorý skóroval v treťom zápase v rade a vo štvrtom z ostatných piatich a dodal:"Išli sme už do zápasu s pozitívnymi myšlienkami a dobrý pocitom. Ak si vypracujeme šance, vieme, že dokážeme dávať góly."

"Nie je tu od toho, aby dokazoval svoje strelecké umenie, ale pre to, aby robil veľa iných vecí. Avšak, určite je pekné vidieť ho dostať sa na streleckú listinu,“ skonštatoval tréner Chicaga Joel Quenneville.

"Cítim sa dobre. Strelil som v tejto sezóne len jeden gól, ale mal som zopár šancí aj v predošlých zápasoch. Konečne to tam padlo. Dúfajme, že teraz začnem strieľať góly,“ skonštatoval slovenský veterán.

Chicago - Nashville 5:4 po predĺžení (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 5. Keith (Stalberg, Toews), 14. Saad (Toews, Keith), 30. P. Kane (Bickell), 51. HANDZUŠ, 61. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Keith) - 7. Halischuk (Klein, Bartley), 11. Henderson (C. Mueller, Butler), 33. Halischuk (Bartley), 57. Butler (Halischuk, S. Weber)

V ďalšom stretnutí Buffalo Sabres prehralo na domácom ľade s New Yorkom Rangers 4:8. V tíme domácich odohral necelých 21 minút obranca Andrej Sekera, ktorý si však výrazne pohoršil skóre v tabuľke pravdy, pretože zaznamenal až päť mínusových bodov. Z prvého hetriku kariéry sa tešil Brad Richards z Rangers. Buffalo stráca na play-off už šesť bodov a do konca základnej časti odohrá tri zápasy.

Buffalo - New York Rangers 4:8 (0:3, 3:4, 1:1)
Góly: 34. Hodgson (Ehrhoff, Ennis), 34. Gerbe, 37. Stafford (Foligno), 60. Pysyk (Ehrhoff, Ennis) - 19. Hagelin (Stepan, Lundqvist), 20. B. Richards (Zuccarello), 20. Clowe, 22. Stralman (Clowe, Rick Nash), 22. B. Richards (Pyatt, Moore), 28. Rick Nash (Stepan, Eminger), 35. Callahan, 53. B. Richards (McDonagh)

Hokejisti St. Louis Blues bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zdolali v defenzívne ladenom stretnutí Dallas Stars 2:1. Ako sa neskôr ukázalo víťazný gól dal už v 28. minúte sviatočný strelec Ryan Reaves. Bluesmani, ktorí vyhrali deväť z posledných jedenástich duelov, sú momentálne na postupovom šiestom mieste v Západnej konferencii. Ich defenzívna taktika slávi úspech, napokon v jedenástich aprílových zápasoch inkasovali len 14 gólov.

St. Louis - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. C. Stewart (Pietrangelo, Steen), 28. Reaves (Porter) - 45. Roussel (Robidas, Rome)

Colorado - Edmonton 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 8. Parenteau (O´Brien, J. Mitchell) - 3. T. Hall (Petry, J. Schultz), 15. J. Schultz (Eberle, Pääjärvi), 26. Nugent-Hopkins (Eberle, N. Schultz), 35. Eberle (Fistric, Pääjärvi)

Calgary - Anaheim 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 23. Horák (Stempniak, Cammalleri), 44. McGrattan (Cammalleri, Carson), 60. Červenka (Bärtschi) - 57. Perry (Palmieri, Fowler)

Pôvodne sa malo hrať aj stretnutie medzi Bostonom a Pittsburghom, ale vzhľadom na rozsiahle bezpečnostné opatrenia v meste a hľadanie vinníkov bombového útoku počas maratónu ho preložili na sobotu 20. apríla.

• Zdroj: TASR, SITA