Miami a New York s druhými výhrami v sérii, Golden State po prestrelke vyrovnalo

LeBron James (6) a John Henson (31)LeBron James (6) a John Henson (31) Zdroj: SITA

NEW YORK - LeBron James premenil v druhom stretnutí štvrťfinále play-off Východnej konferencie NBA proti Milwaukee iba 6 zo svojich 14 streleckých pokusov, ale Miami napriek slabšiemu príspevku svojho lídra (19) dosiahlo druhé víťazstvo v sérii (98:86). Hviezdny krídelník však doskočil 8 lôpt a pridal 6 asistencií. V majstrovskom kolektíve si hráči tentoraz body výraznejšie podelili, až ôsmi ich nastrieľali minimálne sedem.

Boston hrýzol v newyorskej Madison Square Garden iba v prvom polčase, ktorý dokonca vyhral 48:42, ale nič mu to nebolo platné. Carmelo Anthony nastrieľal v tretej štvrtine 13 bodov, všetci hráči Knicks dovedna 32, čo im vydláždilo cestu k víťazstvu. Nástrel lídra tímu Anthonyho sa zastavil na čísle 34, najlepší striedajúci hráč ročníka J. R. Smith pridal z lavičky 19 bodov. New York zvíťazil v play-off druhýkrát po sebe, čo sa mu naposledy podarilo ešte v roku 2000.

V Západnej konferencii sa Golden State prestrieľali k víťazstvu v denverskom Pepsi Center takmer 65-percentnou úspešnosťou z hry a stav série vyrovnali na 1:1. Vzhľadom na absenciu kľúčového pivota Davida Leeho zvolil kouč Mark Jackson nízku zostavu s troma rozohrávačmi, čo prinieslo Warriors nečakaný úspech. Trojica Stephen Curry, Klay Thompson a Jarrett Jack dala dohromady 77 bodov, 20-ročný krídelník Harrison Barnes, ďalší zo základnej pätice, ich pridal 24. Domácim Nuggets nepomohlo ani šesť dvojciferných strelcov.