ONLINE z MS 2013: Fínsko - Slovensko

Stümpel v šanciStümpel v šanci Zdroj: SITA

HELSINKI - V dnešnom šlágri v Hartwall arene nastúpia domáci Fíni proti reprezentantom Slovenska. Fínsko vstúpilo do šampionátu nervózne, keď víťazstvo proti Nemecku vybojovali až gólom v predĺžení. Slovenskí hokejisti sa na zápas naladili šiestimi gólmi proti Francúzom.

Fínsko - Slovensko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Gól: 12. Juhamatti Aaltonen (Lepistö, Kontiola) 43. Kontiola (Pesonen, Jalasvaara)

Fínsko: Raanta – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Aaltonen, Kontiola, Pesonen – Salminen, Viitaluoma, Korpikoski – Pihlström, Koskiranta, Savinainen – Haataja, Hytönen, Hagman.

Slovensko: Staňa – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik – Radivojevič, Bližňák, Kopecký – Šatan, Stümpel, Hudáček – Miklík, Kukumberg, Záborský – Bartek, Ölvecký, Surový.

ONLINE KOMENTÁR:

Koniec zápasu: Slovenskí hokejisti odohrali dobrý zápas, no všetky šance a útoky skončili na fínskom brankárovi. Skórovať sa nám bohužiaľ nepodarilo. Hráčmi zápasu sa stali brankári Staňa a Raanta.

60. min: Debut ako hrom. Raanta chytá strelu Stümpela.

60. min: Staňa opustil bránku. Hráme powerplay. Fíni mali po našej chybe obrovskú šancu, no neskórovali.

59. min: Zakázané uvoľnenie. Hra sa sťahuje do nášho pásma.

58. min: Miklíkovu strelu Raanta vykopol.

57. min: Radivojevič v superšanci. Za brankára zaskočil Hietanen.

56. min: Bartek pálil, Raanta jeho strelu neudržal, no gól z toho opäť nebol.

55. min: Hudáčkova prihrávka cez bránkovisko nikoho nenašla.

54. min: Fíni kontrolujú puk a nedovolia nám ohroziť Raantu.

53. min: Dobrá šanca Barteka. Strelu zrazil obranca. Následná superšanca Ölveckého skončila v lapačke Raantu.

52. min: Slováci sa snažia niečo urobiť s výsledkom. No našim sa nedarí vytvoriť si vážnejšiu šancu.

51. min: Prežili sme oslabenie a usadili sme sa v útočnom pásme. Hudáček ohrozil z uhla Raantu.

50. min: Po Aaltonenovej strele zazvonila tyčka. Následne mali šance Radivojevič a Kopecký.

49. min: Fíni sa usadili v pásme. Veľkú šancu Fínov zažehnal Miklík.

49. min: Budeme hrať oslabení. Za sekanie dostal 2 minúty Hudáček.

48. min: Fíni harjú aktívne. Nahodením ohrozili Staňu.

47. min: Naši dobre napádali. Vyústilo to do zakázaného uvolnenia. Jurčina po vhadzovaní dobre pálil.

46. min: Individuálna akcia Sekeru skončila neúspešne. Následne mali šancu Fíni.

45. min: Fíni sú pri chuti. Lepistö nebezpečne ohrozil Staňu.

43. min: GÓL!!! Kontiola hneď po skončení trestu využil prečíslenie. Obrana neupratala odrazený puk.

42. min: Fíni už sú v plnom počte.

42. min: Dobrá šanca Sersena. Následne sme neudržali pásmo.

41. min: Tretiu tretinu začíname presilovkou. Bližňák prehral vhadzovanie. Zatial sme sa v pásme neusadili, Fíni sa dobre bránia.

40. min: Rozhodcovia rozdali tresty za hrubosť. Na trestnú lavicu si sadnú Vladimír Mihálik a Janne Jalasvaara a Antti Pihlström.

40. min: Veľká nervozita na ľade vyhrotila do hromadnej šarvátky za Staňovou bránou.

40. min: Nebezpečná strela Mihálika. Raanta strelu kryje.

40. min: Obrovská šanca Barteka po Ölveckého prihrávke. Držíme pásmo.

39. min: Fíni si v závere tretiny vytvorili tlak. Vzápätí sa Miklík preštrikoval a ohrozil Raantu.

38. min: Kontiola dobre nahodil, no Staňa bol opäť pozorný.

37. min: Puk je v hľadisku. Môžeme si vydýchnuť a vystriedať.

37. min: Obrovská šanca Viitaluomu. Obrana ho nechala úplne voľného pred bránkou. Staňa perfektne zasiahol.

36. min: Ustáli sme oslabenie. Záborský naskočil na ľad.

36. min: Fíni držia útočné pásmo. Rasť Staňa kryl ďaľšiu strelu. Surovému sa podarilo vyhodiť puk.

35. min: Mäntylä dobre pálil. Staňa mal dobrý výhľad a strelu si usrážil.

34. min: Budeme hrať oslabení. Útočný faul Záborského rozhodcovia potrestali.

34. min: Kontiola v dobrej šanci. Pozorný Staňa strelu kryl.

33. min: Kopeckého šancu kryl Raanta. Získali sme pásmo.

33. min: Obrovská šanca Ölveckého po strele Surového. Raanta zázračne chytá.

32. min: Na ľad naskočili čerstvé sily. Ölvecký predviedol za bránkou pekný hit.

31. min: Na druhej strane pohrozil Kukumbergov útok.

30. min: Obrovská šanca Fínov. Staňa predviedol skvelý zákrok.

29. min: Naši útočníci dobrým forčekingom vybojovali puk.

29. min: Ďaloga vyhodil na zakázané uvolnenie.

28. min: Dlho sa hralo bez prerušenia. Obrany hrajú pozorne a pritvrdilo sa v osobných súbojoch.

27. min: Hrá sa vo vysokom tempe. Miklík s Kukumbergom vybojovali puk v útočnom pásme.

26. min: Hudáčk so Šatanom sú aktívni. Raantu ohrozili dvoma strelami.

25. min: Nepresnosti na oboch stranách. Striedali Fíni aj Slováci.

24. min: Dobrá strela Ölveckého. Raanta situáciu vyriešil.

23. min: Fíni si takmer dali vlastný gól po prihrávke Záborského.

22. min: Nepríjemná situácia pred našou bránkou. Staňa chytá.

21. min: Kopecký s Radivojevičom pohrozili. Po následnom vhadzovaní nám rohodcovia odpustili Šatanove podrazenie.

21. min: Vyhrali sme úvodné buly.

20. min: Zakázané uvolnenie. Nedostriedali sme a bude sa vhadzovať v našom obrannom pásme.

20. min: Kopecký naskočil do hry.

19. min: Lepistö v obrovskej šanci našťastie minul.

18. min: Fíni sa usadili v našom pásme, no Sersenovi sa podarilo vyhodiť puk.

18. min: Sily na ľade sa vyrovnali. Kopecký dostal 2 minúty za podrazenie.

17. min: Jurčina v šanci, no bránu netrafil.

16. min: Záborský pre nás získal ďaľšiu presilovku. Za seknutie ide na trestnú lavicu strelec otváracieho gólu Aaltonen.

16. min: Nepríjemná situácia pred našou bránou. Ölvecký vyviezol puk do útočného pásma.

15. min: Stümpel ohrozil fínskeho brankára a získali sme útočné pásmo.

13. min: Pokračuje sa vo vysokom tempe. Opäť dobre forčekujeme.

12. min: GÓL!!! Skóre otvoril Juhamatti Aaltonen. Staňu prekonala tretia strela Fínov.

8. min: Slováci sú aktívni. Na strely vedieme 12:1!

Viac o téme: Hokej Slovensko Fínsko Ms Jozef Stümpel Raanta
  • Zdroj: športky