Miami senzačne prehralo prvý zápas s Chicagom, San Antonio potrebovalo predĺženie

San Antonio Spurs vs. Golden State WarriorsSan Antonio Spurs vs. Golden State Warriors Zdroj: SITA

MIAMI - Basketbalisti Miami nečakane prehrali v úvodnom stretnutí semifinálovej série Východnej konferencie NBA s Chicagom 86:93. Bulls sú pre Heat nepríjemným súperom, v základnej časti zastavili ich 27-zápasovú víťaznú sériu.

Nate Robinson doviedol tím k úspechu 27 bodmi. Najnižšieho muža v NBA nepribrzdilo ani desať stehov na hornej pere po kolízii s Jamesom v prvom polčase. Chicago hralo opäť bez chorého Luola Denga.

"Na nič, ani na dlhšie voľno, sa nebudeme vyhovárať. Zaslúžia si uznanie, lebo v poslednej časti hry strelecky explodovali. Samozrejme, toto sa na našej palubovke nebude opakovať," upozornil tréner Erik Spoelstra.

Pred súbojom si domáci krídelník LeBron James prevzal od komisára NBA Davida Sterna ocenenie pre najužitočnejšieho hráča základnej časti.

San Antonio sa v úvodnom súboji semifinále Západnej konferencie potrápilo doma s Golden State a vyhralo až po dvojnásobnom predĺžení 129:127. Posledný výstrel texaskej prestrelky patril Manuelovi Ginóbilimu. Ľavoruký argentínsky veterán v drese domácich 1,2 sekundy pred koncom druhého predĺženia za nepriaznivého stavu 127:126 trojkou z ľavého krídla strhol víťazstvo na stranu Spurs.

"Za tie roky, čo ho vediem, som si s ním prešiel už všetkým. Od toho, že som ho chcel v momente vymeniť, až po chvíle, keď som túžil, aby mi doma pripravoval raňajky," glosoval tréner Gregg Popovich.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Miami - Chicago 86:93 (15:21, 22:16, 25:21, 24:35) - stav série: 0:1
Najviac bodov: L. James 24, Wade 14, Bosh a R. Allen po 9 - N. Robinson 27 (3 trojky), J. Butler 21 (14 doskokov), Noah 13, T. Gibson 12, Belinelli 10

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
San Antonio - Golden State 129:127 po dvojnásobnom predĺžení (25:28, 24:25, 31:39, 26:14 - 9:9, 14:12) - stav série: 1:0
Najviac bodov: T. Parker 28, Danny Green 22 (6 trojok), Duncan 19 (11 doskokov), K. Leonard 18, Ginóbili 16 (11 asistencií), Neal 10 - S. Curry 44 (6 trojok, 11 asistencií), K. Thompson a H. Barnes (3 trojky) po 19, Jack 15, Bogut (15 doskokov) a Draymond Green po 10

Viac o téme: NBA Basketbal Chicago San Miami Antonio Golden State