Real šiestimi gólmi rozstrieľal Málagu, Atlético zdolalo Celtu Vigo

Nacho Monreal a Karim BenzemaNacho Monreal a Karim Benzema Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid deklasovali v predohrávke 36. kola španielskej Primera División na Santiago Bernabeu súpera z Málagy 6:2 a odložili tak oslavy 22. titulu rivala z Barcelony.

Katalánsky klkub sa mohol stať majstrom, to by však "biely balet" nesmel vyhrať. Do konca sezóny zostáva Realu odohrať tri kolá, Barcelone štyri, "Barca" má na čele tabuľky pred rivalom osembodový náskok.

Real si zápas 36. kola predohral, pretože ho 17. mája čaká finále Španielskeho kráľovského pohára proti mestskému rivalovi Atléticu, ktoré v druhej predohrávke uspelo na pôde Celty Vigo 3:1.

Šiesta Málaga už do polčasu prehrávala 2:4, keď od 21. minúty hrala bez vylúčeného Sergia Sancheza. Penaltu nepremenil v 22. minúte Cristiano Ronaldo, ale o štyri minúty dal gól aj on a po ňom do prestávky aj Mesüt Özil a Karim Benzema. V druhom polčase videl v 73. minúte ďalšiu červenú kartu ďalší hráč hostí Martin Demichelis a bolo jasné, kto vyhrá.

Real Madrid - FC Málaga 6:2 (4:2)
 Góly: 3. Albiol, 26. Ronaldo, 34. Özil, 45. Benzema, 63. Modrič, 90.+1. Di María - 15. Santa Cruz, 36. Antunes, ČK: 21. Sánchez, 73. Demichelis (obaja Malaga), 72.000 divákov.

Celta Vigo - Atlético Madrid 1:3 (0:0)
Góly: 84. Fernandez - 47. Costa, 66. Juanfran, 86. Falcao, 18.000 divákov

Viac o téme: Falcao Futbal Madrid Atlético
  • Zdroj: TASR, Video: dailymotion.com