Hamšík gólom v nadstavenom čase vybavil výhru Neapola

Marek Hamšík sa teší z góluMarek Hamšík sa teší z gólu Zdroj: SITA

RÍM - Triumf Neapolu v zápase 37. kola Serie A vystrieľal Marek Hamšík, ktorý v 93. minúte presným zásahom zariadil výhru SSC nad Sienou 2:1. Neapol už predtým získal istotu druhého miesta v tabuľke a priamej kvalifikácie do Ligy majstrov.

Hamšík vybehol na ihrisko v 63. min za nepriaznivého stavu. "Po postupnom útoku som sa dostal až pred gólmana Sieny, jemne som nadvihol loptu - a tá skončila v sieti," opísal svoj trojbodový zásah pre svoju oficiálnu stránku a pokračoval: "V každom prípade sme chceli vyhrať. Naši fantastickí priaznivci si to zaslúžia. V každom zápase sme cítili ich podporu, chodili s nami na všetky stretnutia. Sme veľmi radi, že sme sa s našimi divákmi rozlúčili ziskom troch bodov."

S najvyššou talianskou futbalovou súťažou sa definitívne minimálne na rok rozlúčia Palermo, Siena a Pescara. Naopak, v Serii A bude v nasledujúcej sezóne pokračovať FC Janov, v drese ktorého pôsobí slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Futbalisti US Palermo prehrali s Fiorentinou 0:1 a v tabuľke im patrí 18., teda zostupová priečka. Na 17. Janov, ktorý remizoval s Interom 0:0, má pred posledným kolom nedostihnuteľný 5-bodový odstup. Do hry zasiahol aj Kucka, v 75. minúte vystriedal na ihrisku Antonia Floresa.

Miestenku v Európskej lige si vybojovalo Udinese, ktoré dvoma gólmi ofenzívneho veterána Antonia Di Nataleho zdolalo Atalantu 2:1.

AC Miláno si mohlo triumfom nad AS Rím definitívne vybojovalo 3. miesto v tabuľke zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov, no na domácom San Sire iba remizovalo 0:0. Od štvrtej Fiorentiny delia "rossoneri" pred záverečným kolom dva body.

AC Miláno - AS Rím 0:0
ČK: 41. Muntari - 92. Totti

Lazio Rím - Sampdoria Janov 2:0 (1:0)
Góly: 10. Floccari, 90.+ Candreva (z pok. kopu), ČK: 90. Renan Garcia (Sampdoria)

SSC Neapol - Siena 2:1 (0:1)
Góly: 73. Cavani, 90.+ HAMŠÍK - 36. Grillo
Marek Hamšík (Neapol) sa na ihrisko dostal v 63. min a v nadstavenom čase strelil víťazný gól

Udinese - Atalanta Bergamo 2:1 (1:1)

Góly: 43. a 52. Di Natale - 10. G. De Luca

FC Janov - Inter Miláno 0:0