Golden State poriadne trápi San Antonio, po predĺžení vyrovnalo stav série

Harrison Barnes a Boris DiawHarrison Barnes a Boris Diaw Zdroj: SITA

OAKLAND - Basketbalisti Golden State zvíťazili vo štvrtom zápase semifinále Západnej konferencie NBA nad San Antoniom 97:87 po predĺžení a vyrovnali sériu na 2:2.

Nováčik Harrison Barnes dosiahol 26 bodov a 10 doskokov, Jarrett Jack pridal ako hráč z lavičky 24 bodov. Jeden z najlepších výkonov kariéry podal Stephen Curry (22 bodov), ktorý hral napriek zdravotným ťažkostiam. Golden State sa podarilo vymazať v poslednej štvrtine osembodový deficit súpera.

Hosťujúcim Spurs predĺženie vôbec nevyšlo, domáci im odskočili pred 19 596 v žltých tričkách oblečenými divákmi sériou deviatich bodov a potom už do konca súboj kontrolovali.

"Mali sme ich na lopate, ale nevyužili sme to, čo je pre nás sklamanie. V predĺžení sme sa strelecky odmlčali. Hrali sme síce rovnako, robili naše obvyklé veci, ale nepadalo nám to do koša. Súper premenil na body všetko, na čo siahol," komentoval rozohrávač Spurs Manu Ginóbili.

"Tento tím nič nepoloží, neujde z boja. Vyzeralo to s nami veľmi biedne, ale našli sme cestu aj z tejto situácie," uviedol tréner domácich Mark Jackson.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Golden State - San Antonio 97:87 po predĺžení (19:26, 18:19, 23:17, 24:22 - 13:3) - stav série: 2:2
Najviac bodov: H. Barnes 26 (10 doskokov), Jack 24, S. Curry 22 (5 trojok), K. Thompson 10 - Ginóbili 21 (5 trojok), Duncan 19 (15 doskokov), Parker 17, K. Leonard 11, Danny Green 10