Chicago zvíťazilo aj v druhom zápase: Gól Handzuša, asistencia Hossu

Hokejisti Chicaga sa tešia z góluHokejisti Chicaga sa tešia z gólu Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Hokejisti Chicaga zvládli aj druhé domáce finále Západnej konferencie a po výhre nad úradujúcim držiteľom Stanleyho pohára Los Angeles 4:2 vedú v sérii už 2:0.

Pod dva góly víťazov sa podpísali slovenskí hokejisti. Marián Hossa si na konci prvej tretiny pripísal asistenciu pri góle Brenta Seabrooka, po ktorom sa "jastrabi" ujali vedenia 2:0. Michal Handzuš bol v 30. minúte autorom gólu na 4:0, po ktorom brankár Quick opustil svoju svätyňu. Hostia sa v závere druhej a na konci tretej tretiny zmohli už len na skorigovanie výsledku.

Hossa strávil na ľade viac ako 19 minút a prezentoval sa jednou strelou, Handzuš bol na ľade 14:05, trikrát ohrozil súperovho brankára a mal aj jednu "plusku".

"Ako tím cítime, že máme sebadôveru a vieme, že keď budeme často strieľať, tak si puk raz nájde cestu do bránky. Budeme sa naďalej snažiť páliť zo všetkých pozícií, vytvárať si šance a skúšať nahlodať sebavedomie súperovho gólmana," nechal sa počuť kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Zápas sa veľmi nevydaril brankárovi Kings Quickovi, úradujúci držiteľ Conn Smyth Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off sezóny 2011/2012 si pripísal len 13 úspešných zákrokov.

"Musíme nájsť spôsob, ako ich zdoláme. Súper splnil domáci plán, my musíme urobiť to isté doma," povedal americký gólman, ktorý predčasne opustil svoju bránku v play off prvýkrát od apríla 2010, keď vo štvrťfinále konferencie inkasoval rovnako štyri góly od Vancouveru. Predtým nedostal v play off 34 stretnutí v rade viac ako tri góly v jednom zápase.

"Stále si myslím, že to bude pre nás výzva prekonať ho. Mali sme niekoľko pekných striel a takisto sme preukázali vysokú kvalitu pri brejkoch," povedal na margo solídnej streleckej efektivity domácich tréner Chicaga Joel Quenneville.

"Poskytli sme im príliš veľa tutoviek. Nemôžete im dať toľko priestoru a spoliehať sa, že vás brankár zakaždým spasí," podotkol zadák hostí Rob Scuderi.

Zápas vynechal center Mike Richards, oporu LA vyradil z hry tvrdý zákrok Davea Bollanda zo záveru prvého zápasu série. Podľa kouča Kings Darryla Suttera však nejde o nič vážne.

Veľmi dobre vieme, ako hrajú Kings vo svojej aréne. Séria sa skutočne začína rozbiehať," dodal útočník Chicaga Patrick Sharp.

Séria sa teraz presunie do Los Angeles, tretí zápas je na programe v stredu 5. júna o 03.00 h SELČ

Chicago - Los Angeles 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) - stav série 2:0
Góly: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. HANDZUŠ (Sharp, P. Kane) - 39. J. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)

• Zdroj: TASR, SITA