Španieli sa vyvŕšili na trpaslíkovi: Tahiti deklasovali desiatimi gólmi!

Gólová radosť Španielov po prvom góleGólová radosť Španielov po prvom góle Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Španielska uspeli aj vo svojom druhom zápase B-skupiny Pohára konfederácií, keď deklasovali Tahiti 10:0. Úradujúci majstri sveta a Európy nastúpili proti outsiderovi skupiny s výrazne pozmeneným kádrom, tréner Vicente del Bosque spravil až desať zmien oproti stretnutiu s Uruguajom.

Aj bez kľúčových hráčov však zvládli duel bez problémov a na turnaji doposiaľ nestratili ani bod. Najväčšiu zásluhu na vysokom víťazstve Španielska mal útočník Fernando Torres, ktorý zaznamenal štyri góly. Svoj strelecký účet mohol zvýšiť, v 77. minúte však nepremenil pokutový kop. Španieli dosiahli najvyššie víťazstvo v doterajšej histórii Pohára konfederácií.

Španieli sa od začiatku pustili do svojho súpera a potvrdzovali rolu favorita. Gólový koncert spustil už po necelých piatich minútach útočník Fernando Torres po prihrávka od Juana Matu. Tahiťania pôsobili v niektorých chvíľach bezradne, vôbec sa im nedarilo prejsť cez španielsku obranu a v prvom polčase si pripísali iba jednu strelu na bránku. Naopak, Španieli neustále zvyšovali svoju aktivitu, ktorá vyústila do ďalšieho gólu. V 32. minúte Villov pas ideálne našiel Davida Silvu a ten pred Rochem nemal žiadny problém - 2:0. Už o necelé dve minúty na to sa do streleckej listiny opäť zapísal Torres a na pohodlných 4:0 zvýšil v 39. minúte Villa, ktorý zužitkoval prihrávku Davida Silvu.

Obraz hry sa nezmenil ani po polčasovej prestávke a na ihrisku jasne dominovali Španieli. Štyri minúty po zmene strán sa opäť strelecky presadil Villa a v 57. minúte zavŕšil hetrik Torres. Španielom to však nestačilo a neustále zamestnávali tahitského gólmana. Na hrozivých 0:8 z pohľadu Tahiti, ktorí si za celý zápas vypracovali iba jedinú šancu, zvýšili Villa s Matom. Blamáž outsidera podčiarkol v 79. minúte štvrtým gólom Torres, ktorý len chvíľu predtým nepremenil pokutový kop. Na konečných 10:0 upravil minútu pred koncom riadneho hracieho času David Silva.

Španielsko - Tahiti 10:0 (4:0)
Góly: 5., 33., 57. a 79. F. Torres, 39., 49. a 64. David Villa, 31. a 90. David Silva, 66. Mata, ŽK: 45. Santi Cazorla (Šp.)

Španielsko: Reina - Azpilicueta, Sergio Ramos (46. Jesús Navas), Raúl Albiol, Monreal - Santi Cazorla (76. Iniesta), Javi Martínez, David Silva - Juan Mata (69. Fábregas), F. Torres, David Villa

Tahiti: Roche - Aitamai, Ludivion, Vallar, J. Tehau, E. Lemaire (73. Vero) - M. Vahirua, Bourebare (69. L. Tehau), Caroine, Chong Hue - A. Tehau (53. T. Tehau)

Fernando Torres: "Náš súper hral s úsmevom na tvárach. Môžu byť vzorom pre všetkých športovcov, odteraz som fanúšikom Tahiti. My sme sa im snažili ukázať rešpekt. Snažili sme sa hrať dobre, predviesť jednoduchý futbal a streliť góly. Tieto góly budú určite dôležité pre postup do ďalšej fázy."

Vicente Del Bosque, tréner Španielska: "Odohrali sme dobrý zápas. K stretnutiu sme pristúpili s rešpektom a naša prevaha bola evidentná. Nemyslím si, že diváci na štadióne boli proti nám. V predchádzajúcom zápase ako aj v uliciach nám fanúšikovia preukazovali veľkú náklonnosť."

Eddy Etaeta, tréner Tahiti: "Aj my sme tu vyhrali a to tým, že sme si získali srdcia brazílskej verejnosti. Verím, že sa dočkáme podpory aj po návrate domov. Je to frustrujúce, že tu v Brazílii sme populárnejší ako doma. Z celého srdca sa chcem poďakovať všetkým ľuďom za podporu. Uvedomujem, si že v tíme potrebujeme skúsenejších a profesionálnych hráčov. Najmä doma musíme začať pracovať na výchove mládeže. Som si ale istý, že to dokážeme a v budúcnosti budeme konkurencieschopným tímom."