Ženský futbal má novú gólovú rekordérku, Američanka Wambachová ich dala už 160

Abby WambachováAbby Wambachová Zdroj: SITA

NEW JERSEY - Americká futbalistka Abby Wambachová (33) sa stala historicky najlepšou reprezentačnou strelkyňou na svete. V prípravnom zápase proti Južnej Kórei strelila štyri góly a svoju bilanciu v národnom tíme vylepšila na 160 gólov. Potrebovala na to 207 zápasov

Útočníčka a najlepšia svetová hráčka roka 2012 prekonala krajanku Miu Hammovú, ktorá v 275 zápasoch za americký výber nastrieľala 158 gólov, Kariéru ukončila v roku 2004.

Wambachová sa do čela historických tabuliek posunula hetrikom za 31 minút. Ešte pred prestávkou pridala štvrtý gól a Američanky nakoniec v New Jersey zvíťazili 5:0.

"Surreálne. Celý prvý polčas bol bláznivý. Spoluhráčky mi pripravovali šance ako na podnose. Ďakujem im za to," povedala rekordérka, ktorá odohrala 61 minút.

"Blahoželám, Abby. Som na teba hrdá, kamarátka. Si bojovníčka a pravá šampiónka. Užívaj si to," odkázala cez Twitter Hammová.

• Zdroj: ČTK, SITA