Slovan nedal už v troch zápasoch ani gól: Fanúšikovia ho doma vypískali!

Michal Vondrka je z koncovky Slovana frustrovanýMichal Vondrka je z koncovky Slovana frustrovaný Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Domáca premiéra Slovana v sezóne KHL hráčom nevyšla a diváci, hoci sa počas duelu zabávali, odchádzali zo zápasu sklamaní. Hráčov časť tribúny aj vypískala. Snahu im uprieť nemohli, ale chýbala im v podaní hokejistov väčšia sústredenosť, dôraz, hráči akoby sa len hľadali. Zverenci Rostislava Čadu s Torpedom Nižnij Novgorod prehrali 0:3 - ruský súper trestal chyby v obrane a Slovan doplatil na neschopnosť streliť gól.

Bratislavčania sa skutočne nadreli na to, aby si vypracovali každú šancu. Súper hral s ľahkosťou, ved súpera zdolal v oboch zápasoch minulej sezóny. "Prehra nás mrzí. Fanúšikovia nám verili a my sme ich sklamali. Zápas sa zlomil v druhej tretine, v nej sme mali niekoľkominútový výpadok, čo súper využil na strelenie dvoch rýchlych gólov. Hralo by sa nám úplne inak, ak by bol po dvoch tretinách stav 0:1," komentoval stretnutie brankár Jaroslav Janus, ktorého úvod sezóny nezastihol v najlepšej forme. Napriek tomu podal skvelý výkon hodny nadnárodnej súťaže. Stal sa aj hviezdou zápasu v hlasovaní divákov.

Belasí majú po piatich vystúpeniach na konte len chudobné dva body. Sezónu odštartovali tromi prehrami na tripe v Rusku, potom prišiel skvelý obrat a víťazstvo po predĺžení na ľade Medveščaku Záhreb, ktoré malo byť tou potrebnou psychickou vzpruhou a dodať hráčom sebavedomie. Stal sa však pravý opak. "Myslel som, si, že od Záhrebu sa to otočí na našu stranu. I keď výsledok proti Torpedu tomu celkom nezodpovedá, bolo vidieť u nás zvýšenú aktivitu. Nehrali sme vyložene zle, mali sme tiež dostatok šancí, akurát sme ich nepremenili, kým oni áno," poznamenal obranca Martin Škoula, jedna z letných posíl Slovana.

Práve koncovka sa zatiaľ javí byť najväčšou slabinou Čadovho tímu. Proti Nižnému Novgorodu, ktorého hokejisti boli v Bratislave ubytovaní v hoteli Kempinski, nepremenili domáci niekoľko vyložených šancí, Peter Ölvecký dokonca nevyužil trestné strieľanie. Šesť strelených gólov v piatich dueloch je chabá vizitka. "Už som z toho trochu frustrovaný," priznal útočník Michal Vondrka, ktorý sám proti Torpedu zahodil dve tutovky. "Asi sa nám na hokejky nalepila smola. V zápasoch vonku sme každého súpera prestrieľali, ale vždy nám tie strely smerovali do stredu bránky a gólmani ich ľahko zneškodnili. Je to naša nemohúcnosť. Na druhej strane, my inkasujeme samé haluze."

Tréner Čada po zápase priznal, že hoci sa jeho zverencom v príprave darilo, uvedomuje si, že stále to nie je ono najmä v premieňaní šancí. Ukazuje sa, že mužstvu chýba rodený zakončovateľ, hráč typu Miroslava Šatana, ktorý by vedel v pravej chvíli skórovať. Aktivitou si síce dokáže pýtať fauly, čo však z toho, keď nedokáže premieňať presilovky. V doterajšom priebehu sezóny nevyužili slovanisti zatiaľ ani jednu početnú výhodu. Šancu na reparát má Slovan už vo štvrtok o siedmej večer doma proti Víťazu Podolsk.

• Zdroj: TASR, športky