Skvelý Marcel Hossa v KHL: Dvoma gólmi pomohol Rige k dôležitému víťazstvu

Marcel HossaMarcel Hossa Zdroj: internet

RIGA - Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Dinama Riga v utorňajšom zápase KHL na ľade Sibiru Novosibirsk 4:1.

Tridsaťjedenročný krídelník otvoril skóre už v 4. minúte duelu a na konci prvej časti zvýšil na 2:1. Hossa tak má po dvanástich dueloch sezóny na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie. Riga sa tak posunula späť na tretie miesto Západnej konferencie pred Lev Praha.

Pražania v utorok zvíťazili na ľade nováčika Admiralu Vladivostok 3:2 po predĺžení. Domáci sa v úvodnej tretine v 11. minúte ujali vedenia, Pražanom sa však už o dve minúty podarilo vyrovnať a po Řepíkovom góle v 35. minúte na 2:1 boli blízko k víťazstvu v riadnom hracom čase. Domáci však v závere tretej tretiny odvolali brankára a v power play sa im zásluhou Lisina 47 sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať a doviesť súboj do predĺženia. V ňom ale o výhre HC Lev už po 21 sekundách rozhodol svojím druhým gólom Jaakola.

V zápase Torpedo Nižnij Novgorod a SKA Petrohrad (5:2) zažiaril fínsky kanonier Jarkko Immonen, ktorý strelil hetrik.

Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 12. Butuzov - 4. a 20. MARCEL HOSSA, 21. Ozolinš, 47. K. Wilson

Admiral Vladivostok - Lev Praha 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. Pervušin, 60. Lisin - 13. a 61. Jaakola, 35. Řepík

Metallurg Novokuzneck - CSKA Moskva 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 13. Martynov, 41. McLean - 36. Prochorkin, 40. Žarkov, 62. Gončarov
Rastislav Staňa (CSKA) nechytal

Ak Bars Kazaň - Atlant Mytišči 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 13. A. Svitov (Obuchov, Vincour), 32. Varnakov (Burmistrov), 51. Burmistrov (J. Medvedev, Heshka), 55. Tkačov (I. Nikulin) - 20. Kadejkin (Sanguinetti, Šmeľov), 53. Konstantin Koľcov

Viťaz Podoľsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 2. Topol (Koroľuk, Kokšarov), 46. Koroľuk (Pyett, Hennessy) - 20. Apalkov (Plotnikov, Averin), 21. Averin, 57. But (Pašnin)

Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Góly: 7. F. Novák (Gorovikov), 12. K. Volkov (F. Novák, M. Karpov), 18. Karsums (A. Cvetkov, Kokarev) - 27. Bušujev (Videll)

Torpedo Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Góly: 10. Žarkov (M. Potapov, Krasnoslobodcev), 13. Immonen (Hietanen), 22. Immonen (Valentenko), 32. Immonen (Hietanen, Paršin), 38. Grigoriev - 27. Alexandrov (Panarin), 39. Panarin (V. Tichonov, Kučerjavenko)