Hladké štvorgólové víťazstvo Chelsea, Schalke uspelo v Bazileji

Radosť hráčov Chelsea po góle RamiresaRadosť hráčov Chelsea po góle Ramiresa Zdroj: SITA

BUKUREŠŤ/BAZILEJ - V E-skupine potvrdila Chelsea Londýn úlohu favorita v Bukurešti hladkým triumfom nad Steauou 4:0.

Hráči Chelsea Londýn si hladkým víťazstvom v E-skupine v Bukurešti nad Steauou napravili chuť po prehre v 1. kole s Bazilejom. O triumf "The Blues" sa dvomi presnými zásahmi postaral brazílsky stredopoliar Ramires. K prehre Steauy nechtiac prispel aj domáci obranca Daniel Georgievski, ktorý si v 44. minúte zrazil loptu do vlastnej brány.

Ďalší skupinový duel medzi FC Bazilej a Schalke 04 prerušili na niekoľko minút v prvom polčase aktivisti enviromentálnej organizácie Greenpeace, ktorí sa na lanách spustili zo strechy štadióna a rozvinuli veľký transparent proti aktivitám jedného zo sponzorov LM a Schalke, spoločnosti Gazprom v Arktíde. Nemecký tím v druhom polčase strhol po góle Juliana Draxlera víťazstvo na svoju stranu a v skupine je zatiaľ stopercentný.

Steaua Bukurešť (Rum.) - FC Chelsea (Angl.) 0:4 (0:2)
Góly: 20. a 55. Ramires, 44. Georgievski (vlastný), 90. Lampard, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

Steaua: Tatarusanu - Georgievski (71. F. Varela), Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, L. Filip - Popa (46. Tatu), Stanciu, Tanase - Piovaccari (46. Kapetanos)

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, Terry, David Luiz, Ashley Cole - Oscar (78. Azpilicueta), Ramires, Lampard - Juan Mata (81. Willian), Schürrle - F. Torres (11. Eto'o)

FC Bazilej (Švaj.) - Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:1 (0:0)
Gól: 54. Draxler, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Bazilej: Sommer - Voser, Schär, I. Ivanov, Safari (84. Matías Delgado) - F. Frei (84. Degen) - Salah, M. Díaz, Xhaka (62. Sio), Stocker - Streller

Schalke 04: Hildebrand - Učida, Höwedes, Felipe Santana, Aogo (78. Kolašinac) - Höger, Neustädter - Farfán (45. Á. Szalai), M. Meyer (85. Hoogland), Draxler - K.-P. Boateng