VIDEO Ronaldo môže hovoriť o šťastí: Pozrite sa, čoho je schopná frustrovaná hviezda

Frustrovaný Cristiano Ronaldo sa proti Izraelu nedokázal strelecky presadiťFrustrovaný Cristiano Ronaldo sa proti Izraelu nedokázal strelecky presadiť Zdroj: SITA

LISABON - Ani najväčšie hviezdy pobehujúce po trávnikoch sa nevyhnú pocitom frustrácie, kedy sa od nich veľa očakáva, ale jednoducho to nejde. Nevyhol sa im ani hviezdny hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo, ktorý v dôležitom kvalifikačnom súboji skupiny F medzi domácim Portugalskom a Izraelom nedokázal zabrániť zakopnutiu svojho tímu.

Reprezentanti Portugalska sa po góle Ricarda Costu síce dostali v 27. minúte do vedenia, gólovú poistku sa im však nepodarilo pridať a nakoniec na to doplatili. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času domácich "zmrazil" Eden Ben Basat, ktorý po chybnej rozohrávke domáceho brankára strelil vyrovnávajúci gól. Favoritovi sa už strhnúť vedenie na svoju stranu nepodarilo a po triumfe Ruska v Luxembursku (4:0) tak na aktuálneho lídra strácajú pred posledným zápasom až tri body a priamy postup na šampionát z prvej pozície im tak už prakticky unikol.

Izraelská taktika bola založená jednoznačne na tom, dať portugalskému loptovému virtuózovi čo najmenej priestoru. Zvýšená pozornosť na bránenie hviezdneho Portugalčana spojená s tvrdou osobnou obranou viackrát privádzala Ronalda do zúfalstva.

Najočividnejší prejav frustrácie portugalského futbalového kúzelníka sa odohral už v 13. minúte súboja, kedy bol pod tvrdým dohľadom hráča Izraelu s číslom 7 - Erana Zahaviho. Ten ho bránil zubami nechtami a portugalský kapitán sa z jeho zovretia chcel všemožne vymaniť. Nasledoval vysoký švih a nekompromisný kop Ronalda, ktorý našťastie minul brániaceho hráča, ktorý by pravdepodobne silu Ronaldovej nohy pocítil na svojej hlave.

Ronaldo môže hovoriť o obrovskom šťastí, hlavný rozhodca stál totiž neďaleko od miesta incidentu ale za tento nebezpečný zákrok portugalskú hviezdu nepotrestal ani žltou kartou. Pritom ak by hlavu protihráča zasiahol aj červená karta by bola určite málo. Evidentne frustrovaný Portugalčan ešte v nadstavenom čase stretnutia uvidel žltú kartu.

• Zdroj: športky