VIDEO Za zákerný útok na Netíka prišiel trest: Prečítajte si, ako pyká obranca Traktoru

Tomáš Netík sa počas zápasu zvykne aj pobiť, v tomto prípade bol ale útok zo strany súpera nečakaný a príliš tvrdý.Tomáš Netík sa počas zápasu zvykne aj pobiť, v tomto prípade bol ale útok zo strany súpera nečakaný a príliš tvrdý. Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Nepríjemný faul na hlavu Tomáša Netíka znamenal pre Slovan obrovskú šancu, ktorú Belasí využili naplno. Obranca Traktoru Čeľabinsk Jevgenij Katičev si navyše nezahrá v Kontinentálnej hokejovej lige jedno stretnutie.

Rozhodla tak Disciplinárna komisia KHL, ktorá mu tento trest uložila za jeho hrubý faul na hlavu útočníka Slovana Tomáša Netíka v nedeľňajšom zápase v Bratislave.

V ňom "belasí" po málo vídanom obrate vyhrali 6:5. Katičev fauloval Netíka v 53. minúte. Po zákroku ho rozhodcovia vylúčili na 5+DKZ a aj to bola jedna z príčin veľkého slovanistického otočenia výsledku.

Rovnako jedno stretnutie "nútene" vynechá aj obranca SKA Petrohrad Jevgenij Rjasenskij, ktorý tri minúty pred koncom súboja s Admiralom Vladivostok vyfasoval 5+KDZ za úder do hlavy útočníka súpera Konstantina Sokolova.

Viac o téme: Slovan Tomáš Jevgenij Bratislava Netík Katičev