Žilinčania pokračujú v nepriaznivých výkonoch: Domáca prehra s Bystricou

Jaroslav Mihalík a obranca Dionatan TeixeiraJaroslav Mihalík a obranca Dionatan Teixeira Zdroj: TASR

ŽILINA - Žilina v tomto zápase potrebovala vyhrať a výrazne ju k tomu priblížila akcia v 7. minúte, keď Mihalík na pravom krídle dobehol dlhý pas za obranu a jeho prihrávku pred bránku doklepol do siete cez viac-menej bezmocného brankára Boroša nabiehajúci Majtán.

Lenže už o päť minút bolo vyrovnané, keď sa hosťujúci Marcin v šestnástke pekne otočil okolo Paura a nechytateľnou strelou prekonal Dúbravku. V nasledujúcich minútach futbal pod Dubňom príliš nebavil. Až v 27. minúte tribúny spozorneli po nepríjemnej strele Jurča z pravej strany, s ktorou si však domáci gólman Dúbravka poradil. O minútku neskôr sa v šestnástke hostí po skrumáži ocitol s loptou na kopačke Jelič, ale nezorientoval sa najrýchlejšie a jeho zblokovaná strela nebola príliš zaujímavá. V 36. minúte bol blízko ku gólu Jelič, ktorý na bližšej žrdi skákal na Majtánov center, ale hlavou neusmernil loptu do priestoru brány. V 44. minúte zahrával Škvarka priamy kop z ľavej strany, lopta sa odrazila od Borošovej ľavej žrde ale gól z toho nebol.

Na začiatku druhého polčasu zahrával Paur priamy kop z celkom dobrej pozície, loptu krásne zatočil ponad múr a Boroš mal čo robiť, aby ju vytlačil spod brvna. O dve minúty neskôr sa domáci Mihalík na ľavej strane sám preštrikoval cez trojicu obrancov, ale na jeho dobrý prízemný center do šestnástky si nikto z jeho spoluhráčov nenabehol. V 51. minúte však Peňaška v šestnástke stiahol Jeliča a Žilina zahrávala pokutový kop, Pich však trafil iba padajúceho brankára Boroša. "Šošoni" mali značnú prevahu a ich vedúci gól visel vo vzduchu. V 59. minúte predviedli domáci krásnu akciu, ktorú na ľavej strane rýchlo rozbehli Mihalík s Pichom, druhý menovaný okamžite centroval do šestnástky na Majtána, ktorý nádherným volejom takmer poslal svoj tím do vedenia. Boroš sa však opäť vyznamenal. V 66. minúte Majtán po rýchlej akcii dostal loptu z pravej strany pred bránu, Škvarka ju púšťal za seba, ale nabiehajúci Jelič v sklze prestrelil. Už o dve minúty dostali domáci poriadne studenú sprchu, keď Dúbravka podcenil centrovanú loptu do šestnástky a Brašeň pohodlne doťukol loptu z pol metra do prázdnej brány. Domáci zostali zaskočení a v 79. minúte takmer inkasovali znova, Brašeň však mieril nepresne. Žilina tak prehrala s Banskou Bystricou 1:2.

MŠK Žilina - FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:1)
Gól: 7. T. Majtán - 12. M. Marcin, 68. Brašeň, ŽK: 68. Dúbravka - 51. Peňaška, rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, Vindiš, 1377 divákov

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Pečovský, A. Ceesay (46. Akakpo) - Jelič, Paur (80. Hrbek) - J. Mihalík, Škvarka, Pich (72. Gergel) - T. Majtán

Banská Bystrica: Boroš - P. Vajda, Nosko, Teixeira, Peňaška - Turňa, B. Ľupták, Brašeň (90.+ Podstavek), Považanec - Pavol Jurčo (86. Šovčík), M. Marcin (68. Chrien)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Mali sme slušný vstup do zápasu, strelili sme gól, no namiesto zvýšenej aktivity sme hneď inkasovali. V druhom polčase sme to museli preskupiť, no nepremenili sme penaltu a potom to už nešlo. Jednoducho, keď šťastie raz urazíte, dopadne to takto. Prehrali sme zápas, v ktorom sme neboli slabším mužstvom, ale boli sme mužstvom, ktoré veľmi málo túži po víťazstve."

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: "Pripravovali sme sa na to, že v súčasnosti sa v Žiline dá vyhrať. Hráči pre to urobili všetko, podriadili sa taktike a myslím si, že sme si to aj zaslúžili, i keď sme mali šťastie."