VIDEO LeBronova oslava historického úspechu: Za tento znevažujúci tanec mu hrozí trest

LeBron James v dueli proti TorontuLeBron James v dueli proti Torontu Zdroj: SITA

MIAMI - LeBron James v utorok ako piaty hráč histórie basketbalovej NBA nastrieľal v päťstom zápase základnej časti za sebou dvojciferný počet bodov, ale nezvolil si najvhodnejší spôsob oslavy úspešného splnenia tohto míľnika.

Keď bolo o víťazstve jeho Miami pod košmi Toronta rozhodnuté, 28-ročný krídelník v predposlednej minúte stretnutia za priaznivého stavu 99:90 doviezol loptu na útočnú polovicu a niekoľko sekúnd predvádzal tanečné kreácie - dribloval iba ledabolo a prepletal nohami.

"Znevažujúce, ale zábavné," komentovali v USA jeho úlet, ktorý nebol počas jeho kariéry premiérový. Je otázne, ako na situáciu zareaguje NBA, publikum v Toronte však dalo jasne najavo svoj nesúhlasný postoj s takýmto správaním.

Kráľ James mal desaťbodovú kvótu potrebnú na pokorenie méty splnenú už dve a pol minúty pred koncom prvej štvrtiny. Celkovo nastrieľal do koša Raptors 35 bodov.

"Keď sa pozerám na to číslo, je to ohromné, pretože poznám dejiny tejto súťaže a viem, aké osobnosti vydláždili cestu mne a mojim spoluhráčom. Neuveriteľný pocit ocitnúť sa v takejto spoločnosti," povedal James.

Dvojnásobný víťaz NBA sa stal iba piatym hráčom histórie s päťstozápasovou sériou na konte. Pred ním sa to podarilo Michaelovi Jordanovi (866 duelov), Karlovi Malonovi (575), Mosesovi Malonovi (526) a až dvakrát najlepšiemu strelcovi dejín Kareemovi Abdulovi-Jabbarovi (787 a 508).