Sedemnástka neuspela ani v druhom vystúpení: Slovenskí mladíci podľahli USA

Slovenská sedemnástka v Prievidzi nestačila na Spojené štátySlovenská sedemnástka v Prievidzi nestačila na Spojené štáty Zdroj: hockeyslovakia.sk

PRIEVIDZA - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala v sobotňajšom stretnutí na Turnaji štyroch krajín v Prievidzi s výberom USA 2:5. Mladí Slováci prehrali na Hornej Nitre druhý zápas. V nedeľu zakončia turnaj súbojom proti rovesníkom zo Švajčiarska.

Slovenský tím proti USA prehrával už 0:3, v druhej tretine dokázali znížiť na 2:3. V ďalšom priebehu súboja už skórovali len hráči USA.

Slovensko "17" - USA "17" 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 32. Heldák, 34. Pataky (z tr. strieľania) - 3. a 49. Stevens, 14. C. White, 28. Evers, 54. Roslovic

"V porovnaní s prípravným stretnutím proti mladým Američanom bol dnešný z nášho pohľadu oveľa lepší. Zdôrazňovali sme chlapcom, aby aktívnejšie napádali súpera, dokázali sme pokrývať stredné pásmo. Napriek tomu sa šikovní Američania v úvodnej tretine dvakrát presadili. Keď v prostrednej časti pridali aj tretí gól, bolo to nepríjemné, no chlapcom musím zložiť poklonu, že zápas nezabalili a dokázali ho zdramatizovať. Najskôr po peknej kombinácii skóroval Heldák a o necelé dve minúty sme opäť prečíslili súpera, ktorý vo vyloženej príležitosti fauloval a z trestného strieľania Pataky strelil kontaktný gól. Do tretej tretiny sme išli s tým, že sa pokúsime ešte potrápiť favorizovaných Američanov, čo sa nám takmer podarilo, keď v presilovke v 45. minúte zachránila amerického brankára žŕdka. Následne pri rovnovážnom stave Američania strelili štvrtý gól. Myslím si, že týmto momentom definitívne zápas rozhodli. V závere sme ešte inkasovali pri oslabení. Za dnešný výkon proti vyspelému a veľmi sinému súperovi som na svojich zverencov hrdý, podali výkon na hranici a niektorí aj za hranicou svojich možností," hodnotil na webe SZĽH tréner SR "17" Martin Hrnčár.

Rusko "17" - Švajčiarsko "17" 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)