Devätnástke sa sen o ME rozplynul: Slovenskí mladíci opäť prišli o výhru v závere

Slovenský reprezentačný tím do 19 rokovSlovenský reprezentačný tím do 19 rokov Zdroj: futbalsfz.sk

SEVLIEVO - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov nepostúpila do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2014. V rozhodujúcom súboji 6. skupiny iba remizovala v bulharskom Sevlieve s Gréckom 3:3, keď vyrovnávajúci gól inkasovala v poslednej minúte. Zverenci trénera Milana Malatinského obsadili v skupine tretie miesto za Grékmi a domácimi Bulharmi.

Slováci prehrávali od 18. minúty, keď sa presadil Kritikos. V druhom polčase vsadili všetko na jednu kartu a útočná aktivita im priniesla úspech. Bero v 50. minúte z pokutového kopu vyrovnal a potom ďalšími dvomi presnými zásahmi zavŕšil hetrik. Gréci však nezložili zbrane. Donis najskôr znížil a v 90. minúte pripravil slovenský tím o postup Pantelakis. Účasť v ďalšej fáze kvalifikácie si zabezpečili prvé dva tímy z trinástich skupín plus najlepšie mužstvo z tretích miest.

Slovensko - Grécko 3:3 (0:1)
Góly: 50.,65. a 72. Bero (prvý 11 m) - 18. Kritikos, 76. Donis, 90. Pantelakis, ŽK: Lacko, Szöke, Chrien - Vlachos

zostava SR: Chovan - Bero, Králik, Šatka, Lacko - Kastelovič - Ivan (90.+2 Jakúbek), Škriniar (46. Szöke), Chrien, Lupčo - Vestenický (81. Haraslín)

Bulharsko - Albánsko 1:1 (0:0)
Góly: 61. Daskalov - 75. Prendi