Ďalší úder pre slovenský hokej: Zranený Kopecký nevydržal ani do konca zápasu

Tomáš KopeckýTomáš Kopecký Zdroj: SITA

EDMONTON - Slovenský hokejový útočník Tomáš Kopecký z Floridy nedohral štvrtkový zápas NHL proti Edmontonu. Ilavský rodák strávil pri prehre svojho tímu 1:4 na ploche počas troch striedaní v úvodnej tretine len 2:01 minút, po kolízii v rohu klziska s útočníkom domáceho tímu Boydom Gordonom už do diania nezasiahol.

Tréner "panterov" Peter Horachek podľa portálu miamiherald.com uviedol, že 31-ročný bývalý útočník Detroitu a Chicaga pravdepodobne vynechá piatkový zápas Floridy na ľade Calgary.

Podľa oficiálneho webu profiligy Kopecký zrejme utrpel zranenie zápästia. Vo štvrtkovom dueli v Edmontone sa zranil aj Kopeckého spoluhráč Jesse Winchester. Tridsaťročný kanadský útočník sa na v priebehu zápasu na pár minút vytratil z ľadu, následne odohral niekoľko striedaní v druhej tretine, no do tretej časti hry už nezasiahol.

Viac o téme: Tomáš Kopecký Florida Nhl Panthers