PSG uspel na pôde regionálneho rivala: Ibrahimovič pečatil hladký triumf

Gólové oslavy futbalistov PSGGólové oslavy futbalistov PSG Zdroj: facebook.com/PSG

PARÍŽ - Francúzsky futbalový šampión Paríž Saint-Germain zvíťazil v sobotňajšom 14. kole domácej Ligue 1 na pôde regionálneho rivala Stade Reims hladko 3:0.

Mužstvo Laurenta Blanca poslal v 24. minúte do vedenia Brazílčan Lucas po prihrávke Zlatana Ibrahimoviča, po hodine hry zvýšil náskok favorita Jeremy Menez. Domáci mali možnosť vrátiť sa do zápasu, ale Krychowiak v 68. minúte poslal loptu z bieleho bodu nad bránu. V nadstavenom čase spečatil triumf PSG Ibrahimovič, pre ktorého to bol 9. presný zásah v lige a aspoň trocha si ním pohladil ubolenú dušu po vypadnutí Švédska v baráži MS.

Paríž SG v tomto ročníku Ligue 1 stále neprehral a na čele tabuľky má už 7-bodový náskok pred OSC Lille, ten však čakal v nedeľu domáci duel s Toulouse.

Stade Reims - Paríž St. Germain 0:3 (0:1)
Góly: 24. Lucas Moura, 60. Ménez, 90.+ Ibrahimovič

Evian TG - Lorient 0:4 (0:2)
Góly: 7. a 13. Aboubakar, 82. Diallo, 87. Jouffre (z pok. kopu), ČK: 58. Ehret (Evian)

Lyon - Valenciennes 1:1 (1:0)
Góly: 16. Gomis - 66. Bahebeck

Montpellier - Guingamp 1:1 (0:0)
Góly: 69. Cabella - 77. Giresse (z pok. kopu)

Rennes - Bordeaux 1:1 (0:0)
Góly: 63. Kana-Biyik - 64. C. Diabaté

Sochaux - Bastia 1:1 (0:1)
Góly: 74. Mayuka - 31. Boudebouz