Paríž aj vďaka Ibrahimovičovi postupuje, Weiss videl žltú kartu

Zlatan Ibrahimovič nosí na chrbte Edinsona Cavaniho z PSGZlatan Ibrahimovič nosí na chrbte Edinsona Cavaniho z PSG Zdroj: SITA

PARÍŽ - Aj prípadná remíza v Parku princov by stačila na prienik medzi najlepších šestnásť domácemu PSG, ktorý zvíťazil nad Olympiakosom Pireus 2:1 gólom Edinsona Cavaniho z úplného záveru.

Solídnu príležitosť postúpiť však majú aj zdolaní hostia. Skóre v Paríži otvoril už v 7. minúte švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. Domáci však ihneď po zmene strán prišli o vylúčeného Marca Verrattiho a Gréci, za ktorých v 46. minúte nastúpil aj slovenský reprezentant Vladimír Weiss, využili početnú výhodu desať minút pred koncom, keď sa presadil Manolas.

Paríž SG nenašiel premožiteľa ani v 35. zápase v rade v rámci všetkých súťaží. Olympiakos je po strede na siedmich bodoch rovnako ako Benfica Lisabon, ktorá triumfovala 3:2 na trávniku Anderlechtu Brusel. Gréci majú lepšiu bilanciu zo vzájomných duelov, čo by pri rovnosti rozhodlo v ich prospech.

Anderlecht Brusel (Belg.) - Benfica Lisabon (Portug.) 2:3 (1:1)
Góly: 18. Mbemba, 77. Bruno - 34. N. Matič, 52. Mbemba (vlastný), 90. Rodrigo, rozhodoval: Orsato (Tal.)

Paríž Saint-Germain (Fr.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 2:1 (1:0)
Góly: 7. Ibrahimovič, 90. Cavani - 80. Manolas, ČK: 46. Verratti (PSG) po druhej ŽK, rozhodoval: Thomson (Škót.)