Výborného Haláka vyhlásili za hviezdu duelu, zažiarili Hossa aj mladý Marinčin

Jaroslav Halák a Cal ClutterbuckJaroslav Halák a Cal Clutterbuck Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák výraznou mierou prispel k hladkému víťazstvu St. Louis nad NY Islanders 5:1 v stretnutí zámorskej NHL.

V noci na piatok odchytal celý duel a zneškodnil 22 z 23 streleckých pokusov súpera. Pre St. Louis to bola prvé víťazstvo po dvoch prehrách, naopak "ostrovania" ťahajú negatívnu sériu ôsmich prehier.

Líder Západnej konferencie Chicago nestačil na Minnesotu, z ktorej si odviezol tesnú prehru 3:4. Domáci síce po dvoch tretinách vyhrávali 2:1, v úvode tretieho dejstva však strhli Blackhawks skóre na svoju stranu. Hostí poslal do vedenia presný zásah slovenského útočníka Mariána Hossu. Wild dokázali odpovedať ešte dvoma gólmi a napokon si ustrážili tesné víťazstvo.

Z výhry sa tešila aj Carolina, ktorá triumfovala na ľade Nashvillu 5:2. V drese Hurricanes si bod do štatistík zapísal obranca Andrej Sekera za jednu asistenciu. Počas viac ako 24 minút strávených na ľade zaznamenal aj dva plusové body.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral na ľade Montrealu až takmer pol hodinu (29:50), ale jeho tím podľahol Canadiens bez Petra Budaja v bránke 1:2. Richard Pánik nenastúpil za Tampu Bay vo víťaznom stretnutí s Ottawou 3:1.

Slovenský obranca Martin Marinčin si vo štvrtok v drese Edmontonu odkrútil debut v zámorskej hokejovej NHL ozdobený vysokým víťazstvom nad favorizovaným Coloradom 8:2.

Dvadsaťjedenročný Košičan (nar. 18. februára 1992) odkorčuľoval 15:25 min, v štatistikách mal jednu plusku, dva hity a dve trestné minúty. Oilers dorazili súpera v poslednej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Hetrikom s asistenciou sa blysol kanadský krídelník Taylor Hall.