Skvelý Chára 13 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve, Meszároš si otvoril strelecký účet

Zdeno Chára sa raduje z víťazného góluZdeno Chára sa raduje z víťazného gólu Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára rozhodol o výhre svojho tímu 3:2 na domácom ľade proti Pittsburghu. Práve kapitán "medveďov" strelil rozhodujúci tretí gól 13 sekúnd pred záverečnou sirénou.

Na ľade strávil 25:35 minút, viac v jeho mužstve odohral len Dennis Seidenberg (26:40) a po zásluhe ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia, v ktorom okrem gólu získal tri plusové body a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

Pre brankára St. Louis Jaroslava Haláka sa domáci súboj s Anaheimom skončil už v 8. minúte, keď ho po troch inkasovaných góloch vystriedal Brian Elliott a jeho tím prehral 2:5.

V Detroite vyhrala Florida 2:1, ani jeden z dvojice slovenských hokejistov Tomáš Kopecký (Florida) a Tomáš Tatar (Detroit) sa bodovo nepresadila. Montreal zvíťazil doma tesne 3:2 nad Buffalom, jeho brankár Peter Budaj šancu nedostal a NY Islanders, stále bez obrancu Ľubomíra Višňovského, ťahali za kratší koniec v Los Angeles, kde prehrali 0:3. Edmonton prehral doma po predĺžení s Calgary 1:2, v domácom tíme odohral svoj druhý zápas v NHL Martin Marinčin a na jeho konto po takmer 16-minútovom pobyte na ľade pribudla jedna "mínuska". Len z tribúny sledoval prehru Tampy s Winnipegom (1:2 pp) útočník Richard Pánik.

Dallas - Philadelphia 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Góly: 21. Seguin (Benn, Ničuškin), 38. Seguin (Goligoski, Ničuškin), 38. Seguin (Ničuškin), 39. Ničuškin (Seguin, Goligoski), 56. Eakin (Roussel) - 19. MESZÁROŠ (Simmonds, Schenn). Brankári: Ellis - Mason (od 41. Emery)

Boston - Pittsburgh 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Góly: 11. R. Smith (P. Bergeron), 59. Krejčí (Lucic, Iginla), 60. CHÁRA (R. Smith, Marchand) - 7. Kunitz (Crosby, Niskanen), 14. Neal (Niskanen, Despres)

Montreal - Buffalo 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 21. Prust (R. White, Moen), 38. Plekanec (Prust, Moen), 39. Galchenyuk (Markov, Plekanec) - 29. Ennis (Ehrhoff), 45. Girgensons (Ennis, Tallinder)

Ottawa - Toronto 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. MacArthur (Zibanejad, Spezza), 43. Condra (Greening), 51. E. Karlsson (Zibanejad, Spezza) - 2. Van Riemsdyk (Kuľomin), 24. Kessel (Van Riemsdyk), 32. Gardiner (Kessel, Van Riemsdyk), rozhodujúci nájazd Van Riemsdyk

Detroit - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Cleary (Abdelkader, Emmerton) - 23. Hayes (Matthias, Olsen), 44. Huberdeau (Gilbert, Matthias)

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 po predĺž. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 40. N. Thompson (Gudas, St. Louis) - 6. Wheeler (Trouba, Clitsome), 62. Scheifele (Wheeler)

Washington - Nashville 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. Brouwer (Fehr, Grabovskij), 14. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 17. Alzner (Green, Nicklas Bäckström), 44. Schmidt (Erat, J. Ward), 55. Fehr (Grabovskij) - 20. Josi (S. Weber), 44. Nystrom (Stalberg, Josi)

NY Rangers - New Jersey 3:4 po predĺž. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 4. M. Richards (Zuccarello, Falk), 21. Zuccarello (Callahan, Girardi), 60. Kreider (Callahan, McDonagh) - 27. Janssen (Tim Sestito, Brodeur), 46. Zajac (Jágr, Zubrus), 56. Ryder (Sestito), 62. Gelinas (Eliáš, Jágr)

St. Louis - Anaheim 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Góly: 42. Schwartz (Oshie, B. Jackman), 47. Berglund (Lapierre, Shattenkirk) - 2. Cogliano (Winnik, S. Koivu), 6. Perry (Getzlaf, Bonino), 8. Getzlaf, 38. Bonino (Maroon, T. Jackman), 59. Cogliano (Fistric)

Edmonton - Calgary 1:2 po predĺž. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. T. Hall (Perron, Nugent-Hopkins) - 16. Stempniak (Stajan), 64. Hudler

Los Angeles - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 33. Kopitar (Martinez), 51. D. Brown (Stoll, Williams), 59. Toffoli (M. Richards, Doughty)