Poľský sen na MS v hádzanej žije, domáce Srbky vyradili obhajkyne titulu

Radosť hádzanárok Brazílie po víťazstve nad Maďarkami, ktoré smutne odchádzajú z ihriskaRadosť hádzanárok Brazílie po víťazstve nad Maďarkami, ktoré smutne odchádzajú z ihriska Zdroj: SITA

BELEHRAD - Dve veľké prekvapenia v doterajšom priebehu vyraďovacích bojov na XXI. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Srbsku (6. - 22. 12. 2013) sa zrodili v stredajšom štvrťfinále. O prvé sa postarali reprezentantky Poľska, ktoré vyradili dovtedy stopercentné Francúzky.

Zverenky dánskeho trénera Kima Rasmussena zvíťazili 22:21 a prvýkrát v histórii postúpili medzi najlepšie kvarteto. Naopak, úradujúce vicešampiónky z krajiny galského kohúta prišli o šancu získať medailu na tretích MS za sebou (v rokoch 2009 a 2011 si vybojovali striebro). Semifinálovými súperkami Poliek budú nečakane Srbky. Domáce hádzanárky zdolali obhajkyne prvenstva Nórky 28:25, čím im pripravili prvú prehru na šampionáte. Tá bola osudná aj Nemecku, ktoré nestačilo vo štvrťfinále na Dánsko (28:31). Dramatickú bitku zviedli Brazílčanky s Maďarkami. Víťaz nebol známy nielen po 60 minútach, ale ani po prvom predĺžení. Až druhá nadstavená desaťminútovka priniesla rozhodnutie a triumf 33:31 pre Juhoameričanky, ktoré uspeli aj v siedmom dueli na MS 2013 a prvýkrát si zahrajú v semifinále. V piatok sa v ňom stretnú s Dánkami.