Rangers obrat nedokončili, Pittsburgh ich zdolal po nájazdoch

Brankár Henrik Lundqvist po góle do siete RangersBrankár Henrik Lundqvist po góle do siete Rangers Zdroj: SITA

NEW YORK - Dva zápasy bez slovenskej účasti mala na programe zámorská NHL v noci na štvrtok.

Kým prvý súboj New Jersey - Ottawa bol hladkou záležitosťou domácich (5:2), v druhom medzi Pittsburghom a NY Rangers (4:3) sa o výsledku rozhodlo až v samostatných nájazdoch. "Tučniaci" pritom v 47. minúte po góle Brandona Suttera viedli 3:1, ale "jazdcom" sa v 59. minúte podarilo vyrovnať a doviesť ho do predĺženia. V ňom gól nepadol a v samostatných nájazdoch rozhodol Brandon Sutter, ktorý v nich bol jediným úspešným strelcom.

New Jersey - Ottawa 5:2  (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 3. S. Gionta (Henrique, Volčenkov), 13. R. Boucher (Gelinas, Ryder), 23. Jágr (Zajac, A. Greene), 40. Brunner (Eliáš), 50. Gelinas (Brunner, Eliáš) - 26. Greening (Zibanejad, Karlsson), 49. M. Michálek (Wiercioch)

New York Rangers - Pittsburgh 3:4 pp a sn po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 36. Hagelin (Moore, B. Richards), 53. Zuccarello (Moore, Falk), 59. Brassard (Pouliot, Zuccarello) - 33. Kunitz (J. Jokinen, Crosby), 46. Dupuis (Crosby, Kunitz), 47. B. Sutter (Maatta), rozhodujúci sam. nájazd B. Sutter

Viac o téme: Hokej Nhl Pittsburgh Rangers
  • Zdroj: TASR, SITA