Fantastický gól Tatara, Kopecký rozhodol o výhre, Chára sa pobil už v štvrtej minúte

Tomáš Tatar sa raduje z góluTomáš Tatar sa raduje z gólu Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Kopecký rozhodol v zápase zámorskej NHL o víťazstve Floridy nad Nashvillom 5:4 pp a sn. Najprv v 18. minúte poslal svoj tím do vedenia 2:1, keď zblízka prekonal brankára Predators Mareka Mazanca a triumf "panterov" spečatil rozhodujúcim samostatným nájazdom.

Svoje štatistiky si v noci na nedeľu vylepšil aj Tomáš Tatar, ktorý jedným gólom prispel k hladkému víťazstvu Detroitu v Dallase 5:1. Red Wings sa tak mohli tešiť z plného bodového zisku po dvoch predchádzajúcich prehrách.

Tatar v polovici stretnutia po parádnej individuálnej akcii strelou bekhendom zvyšoval náskok Detroitu v Dallase na 4:1. Dvadsaťtriročný rodák z Ilavy sa v priebojnom prieniku zbavil dvoch obrancov súpera Brendena Dillona a Camerona Gaunceho a sám pred brankárom Karim Lehtonenom nezaváhal. Zámorský server Fox Sports označil jeho kúsok za potenciálny gól roka.

"Len som chcel doviezť puk do útočného pásma. Mal som proti sebe dvoch hráčov a jedného som cítil ešte zozadu. Jeden z tých hráčov sa ma snažil trafiť, ale zrazil sa s tým druhým. Mal som vlastne šťastie. Zrazu som bol sám pred brankárom a aj pri zakončení som mal potrebné šťastie, keď som dostal puk za jeho chrbát. Zostal som prekvapený, že sa to podarilo," opísal Tatar jeden zo svojich krajších gólov pre server detroitnews.com.

Sedemnástu asistenciu v sezóne si pripísal obranca Andrej Sekera. Jeho Carolina zdolala NY Islanders 3:2 a víťaznú sériu natiahla na číslo tri.

Boston zvíťazil na domácom ľade nad Winnipegom 4:1 najmä zásluhou produktívneho obrancu Toreyho Kruga, ktorý sa na výhre podieľal dvomi gólmi a jednou asistenciou. Mužstvo podržal 36 zákrokmi fínsky brankár Tuukka Rask. Kapitán Bruins Zdeno Chára sa bodovo nepresadil, už vo 4. minúte sa však pobil s Chrisom Thorburnom.

Do hry nezasiahol ani jeden slovenský brankár. Peter Budaj len zo striedačky sledoval výkon svojho kolegu Careyho Pricea v domácom dueli s Ottawou, v ktorom Montreal prehral 3:4 po predĺžení. Jaroslav Halák vynechal štvrtý zápas pre chorobu, jeho St. Louis v bránke s Brianom Elliottom si poradil s Columbusom hladko 6:2.

Premiérovým hetrikom v NHL sa blysol americký obranca Ryan Suter. Jeho Minnesota zdolala doma Washington 5:3, hoci na strely prehrala vysoko 11:30.

Boston - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 15. Paille (Krug, G. Campbell), 24. Krug (Paille), 28. Krug (McQuaid, Söderberg), 50. R. Smith (Marchand, P. Bergeron) - 11. Byfuglien
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:15 min, 2 strely, 1 zblokovaná strela, 7 trestných minút

Colorado - San Jose 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Góly: 16. MacKinnon (Benoit, Stastny), 25. McGinn (Duchene), 26. E. Johnson (Landeskog, Stastny), 26. MacKinnon (Mitchell, McLeod) - 29. Pavelski (Marleau, J. Thornton), 31. Marleau (Demers, Nieto), 46. Couture (Marleau, Hannan)

Buffalo - New Jersey 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 40. Moulson (Ennis, Ehrhoff), 52. D´Agostini (Ott, Omark) - 48. Ryder (Zajac, Židlický)

Toronto - New York Rangers 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Góly: 38. Lupul (Bozak, Rielly) - 7. Girardi (McDonagh, Callahan), 16. Moore, 31. Pouliot (M. Staal), 35. Kreider (Stepan, Moore), 37. Moore, 50. B. Richards (Callahan, Hagelin), 57. B. Boyle (Del Zotto, J. T. Miller)

Montreal - Ottawa 3:4 po predĺžení (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)
Góly: 12. Briere (Moen, D. Murray), 42. Briere (Plekanec, D. Murray), 45. B. Gionta (Briere, Plekanec) - 1. Greening (Condra, Z. Smith), 14. Stone (Kassian, Phillips), 15. Condra (Methot), 61. MacArthur (Zibanejad, E. Karlsson)

Florida - Nashville 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Boyes (Barkov, B. Campbell), 18. KOPECKÝ (Goc, Huberdeau), 38. Bergenheim, 42. Goc (Huberdeau) - 7. C. Smith (Spaling, Legwand), 37. Fisher (C. Wilson), 55. S. Jones (Josi, S. Weber), 60. Gaustad (Hörnqvist, S. Weber)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 18:56 min, 1 gól, 3 strely, 2 plusové body, premenil rozhodujúci nájazd

NY Islanders - Carolina 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 28. Tavares (Vanek), 60. Vanek (A. MacDonald, Strome) - 27. Malhotra (Dwyer), 34. J. Staal (Dwyer, Gerbe), 35. Brett Sutter (Skinner, SEKERA)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:35 min, 1 asistencie, 3 plusové body, 2 zblokované strely

St. Louis - Columbus 6:2 (0:2, 3:0, 3:0)
Góly: 28. Berglund (Jackman, Shattenkirk), 36. Sobotka (Tarasenko, Shattenkirk), 38. Lapierre (Pietrangelo, Bouwmeester), 41. Beglund (Tarasenko, Sobotka), 49. Schwartz (Backes, Oshie), 55. Pietrangelo (Oshie, Backes) - 4. Anisimov (Dubinsky, R. Murray), 12. Letestu (Comeau)

Dallas - Detroit 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Peverley (Horcoff) - 8. Zetterberg, 19. Andersson (Quincey), 19. D. Miller (Abdelkader), 32. TATAR, 53. Zetterberg (Cleary)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 10:46 min, 1 gól, 3 strely, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela

Minnesota - Washington 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Góly: 23. Niederreiter (Coyle, Cooke), 27. Suter (M. Koivu, Granlund), 28. Suter (M. Koivu, Heatley), 38. Zucker (Ballard, Brodin), 48. Suter (Stoner) - 13. Johansson (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 13. Mike Green (Chimera, Laich), 34. Mike Green (Laich)

Phoenix - Philadelphia 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Góly: 22. Klinkhammer (Vermette, Boedker), 23. Korpikoski (C. Murphy, Hanzal), 27. Boedker (Yandle, C. Murphy) - 24. Hartnell (Streit), 38. B. Schenn (Lecavalier, Coburn), 45. Simmonds (Voráček, Timonen), 52. Voráček, 60. Giroux
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 14:28 min, 1 strela, 1 plusový bod

Los Angeles - Vancouver 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 42. D. Brown (Williams, Stoll), 53. J. Carter (King), 60. J. Carter (Doughty) - 13. Kesler (D. Sedin, H. Sedin)