Slovan dohral duel s Traktorom s úctou: Záver hry zdramatizoval Radivojevič

Slovan na ľade Traktoru neuspelSlovan na ľade Traktoru neuspel Zdroj: hcslovan.sk

ČEĽABINSK - Slovan Bratislava prehral ďalší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Traktora Čeľabinsk v bránke s Miroslavom Kopřivom, ktorému zo striedačky kryl chrbát Jaroslav Janus. Ten bol jednotkou Slovana v poslednom zápase s Magnitogorskom, no po šiestom góle striedal.

Prvá tretina

V 4. minúte hral Slovan oslabený, Mojžíš dostal za hákovanie dvojminútový trest, za vyhodenie puku musel ísť na trestnú lavičku aj Sigalet. Kopřiva aj obranci ale hrali pozorne. Sigalet v snahe odčiniť svoj trest v 9. minúte takmer skóroval od modrej, Garnett v bránke domácich ale úspešne zasiahol. Hra sa v úvodnej fáze hry často prerušovala. V šanci sa 5 minút pred koncom ocitol aj kapitán belasých Bartovič. Oba tímy sa ťažko dostávali do útočného pásma súpera.

Druhá tretina

Necelé 4 minúty po začiatku druhého dejstva dal Traktor prvý gól stretnutia, a to z nenápadnej situácie spomedzi kruhov. Slovan dostal šancu na vyrovnanie, hral presilovú hru. Hneď po nej dostali rovnakú šancu aj domáci, Miklík sa previnil hákovaním. Nasledujúce minúty boli pre Slovan náročné, dvakrát takmer inkasoval. V polovici duelu sa Mojžíš aj Bližňák dostali do výrazných šancí. Traktor hral nervózne, aj vyslovené šance nevedel pretaviť do gólu. Tesne pre koncom tretiny ale Zavaruchin predsa len prekonal Kopřivu druhýkrát. Slovan vstúpil do záverečnej časti hry s početnou prevahou.

Tretia tretina

Presilovku Slovan nevyužil, hráči sa snažia niečo vymyslieť, ale Garnett chytal skvele. Tri minúty po začiatku tretiny sa Trončinský previnil hákovaním, Traktor čakali dve minúty s jedným hráčom navyše. Slovanisti sa ubránili, stále mali dosť času na kontaktný gól a prípadné vyrovnanie. Panov sa výdatne snažil vylepšiť si štatistiky, okrem asistencie očividne túžil aj po góle.

Gólmani si zaslúžia obdiv, aj 10 minút pred koncom chytali výborne (Kopřiva vychytal Popova, Garnett Mojžíša). Hra sa neustále presúvala z jedného konca ľadu na druhý, čo vyhovovalo domácim. Poslednú nádej zahasil Sigalet, ktorý sa nedovolené bránenie putoval na trestnú lavicu. Nikto už neveril, no v oslabení Branko Radivojevič nakoniec strelil jediný gól Slovana v zápase. Ani 45 sekúnd trvajúca power play či oddychový trénera Čadu nestačili na vyrovnanie a zisk aspoň jedného bodu.

Traktor Čeľabinsk - Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 24. Valejev (Klimontov, Abdullin), 39. Zavaruchin (Panov) - 58. Radivojevič (Škoula). Rozhodovali: Dejev, Sojin - Birin, Medvedev, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 7200 divákov.

Traktor Čeľabinsk: Garnett – Bondarev, Riabykin, Kondratiev, Vasiľčenko, Borodkin, Katičev, Klimontov, Chlystov – Kosticyn, Kontiola, Bulis - Kokujov, Popov, Glinkin - A. Zavaruchin, Panov, Čistov - Valejev, Abdullin, Mokin

Slovan Bratislava: Kopřiva - Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček – B. Mráz, Šťastný, T. Mikúš

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Videli sme veľmi vyrovnaný zápas. Pre nás bolo dôležité uhrať v prvej tretine takmer dvojminútové oslabenie 3 na 5. V úvodnej časti sme boli aktívnejší ako súper, rozhodla však druhá tretina, v ktorej sa súperovi podarilo streliť dva góly. V poslednej tretine nám k vyrovnaniu chýbalo trošku šťastia a čas."

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Bratislava Čeľabinsk Traktor
  • Zdroj: SITA, športky