Bystrica si poradila so Skalicou, White sa zaskvel hetrikom

Banská Bystrica si poradila so SkalicouBanská Bystrica si poradila so Skalicou Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - V prvej tretine padali góly iba v početných nevýhodách. Najprv však mohli hráči oboch tímov skórovať v presilovkách, na domácej strane Gašpar a na strane hostí Kutálek. Brankári boli proti. Ako prvý kapituloval skalický Romančík, keď ho v 10. min z uhla z bránkovej čiary prekonal takzvaným teplomerom White: v oslabení poslal puk k vzdialenejšej žrdi do horného rohu - 1:0. Potom nevyužili dobré príležitosti Bystričania, konkrétne Lamper, Zigo a prišiel trest. V oslabení sa dostal do sóla Školiak a Kalembovi nedal šancu - 1:1.

V druhej tretine strieľali góly iba domáci hokejisti, mali navrch a išli do vedenia po úniku Whita, ktorého pekne vysunul Konečný. Hostia mohli vyrovnať v 26. min, keď brankár "baranov" zle vykorčuľoval k zadnému mantinelu, puk dostal pred prázdnu svätyňu Kropáč, ale netrafil ho. Tento moment mohol "Záhorákov" mrzieť, pretože o minútu na to vyšla pekná akcia Hudecovi s Bambúchom a práve banskobystrický obranca zakončoval za chrbátom Romančíka - 3:1. Kontaktný gól mali potom na hokejkách Stieler a Kutálek, šance nevyužili a prišiel opäť gólový okamih v oslabení. Tentoraz z pravého kruhu namieril krásne v 38. min Zigo.

Skaličania mali dobrý nástup do tretej tretiny. Už v 17. sekunde tejto časti hry sa presadil strelou spomedzi kruhov bez prípravy voľný Kuľha a znížil trojgólové manko. Akcie sa následne striedali na oboch stranách až do momentu, keď domáci využili druhú presilovku v rade: zblízka zaknihoval hetrik White - 5:2 a na ľad lietali šiltovky divákov. Radosť pod Urpínom však schladil v nasledujúcej minúte Šátek, ktorý pred Kalembom tečoval puk po strele Kutálka z uhla. V 51. min pridal šiesty banskobystrický gól Handlovský, zo štyroch metrov našiel dieru medzi betónmi Romančíka a uzavrel strelecký účet zápasu.

HC‘05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Góly: 10. White (M. Hudec), 24. White (R. Konečný, Lepine), 27. Bambúch (M. Hudec), 38. Zigo (Rosandič), 47. White (Lepine), 50. Handlovský (Heizer) - 16. R. Školiak (Obdržálek), 41. M. Kuľha (R. Školiak), 48. Šátek (Kutálek)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:1, rozhodovali: M. Novák, Lauff - Bogdaň, Jobbágy, 1455 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Predajniansky, Bambúch - M. Hudec, White, R. Konečný - Bendík, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - R. Macík, R. Gašpar, Wilson

Skalica: Romančík - Barák, Vyrůbalík, Mikéska, L. Kozák, Luža, Krejčiřík - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, R. Kropáč - Kutálek, M. Preisinger, Šátek - F. Novák, M. Sloboda, B. Jankovič - od 7. min Kadura

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Patrick White hrá veľmi dobre a aj keď nám hra v tejto sezóne niekedy nešla, jeho výkon bol stabilný. Podáva ich vyrovnané, skóruje, je produktívny. Psychika je 70 percent výkonu a keď ste v pohode, tak sa vám darí, na čo siahnete. Patrick je dobrý chalan, do kabíny zapadol, inak nič špecifické na ňom nie je. V prvej tretine to nebolo ideálne, ťažšie sme sa rozbiehali, no v druhej tretine sme si vybudovali rozhodujúci náskok. Potrebovali sme potvrdiť body z Piešťan, a to sa nám podarilo. Góly v oslabeniach padajú, v minulosti nám v nich Žigo Pálffy strieľal často góly, treba mať aj šťastie, nám prialo dvakrát, súperovi raz."

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Boli sme si vedomí sily súpera, agresivity hlavne pred bránkou, snažili sme sa hráčov pokrývať, no v hre nám nevychádzali presilové hry i zakončenie. V druhej tretine nám súper odskočil, potom sme urobili zmeny v zostave, no dobre hrajúceho súpera sme nedobehli. Pykali sme za nedôsledné pokrytie hráčov, čo nás pripravilo o lepší výsledok."

Michal Hudec, kapitán B. Bystrice: "Dobre nám zápas sadol, škoda oslabení, no pri hre piatich na piatich sme hrali výborne a navyše, utrhol sa White. Je dobrý s pukom, má ťah na bránku a vie streliť gól. My sme sa až teraz dali dokopy, pomohla nám aj zabíjačka, po prestávke hráme zodpovednejšie. Je to rozdiel zbavili sme sa deky, dodržiavame systém a proti Skalici sme si komplikáciu nepripustili. Posúvame sa dopredu, aj naša celková ekonomika, šiltovky na ľade pribúdajú a verím, že ich bude čoraz viac."

Patrick White, autor hetriku: "Prvý hetrik to určite nebol, no strelil som ho už dávno, dnes som mal šťastný deň. Šiltovky ma potešili, moje góly nás k víťazstvu posunuli a som rád, že sme zápas zvládli. Onedlho mám narodeniny, určite nebudem teraz oslavovať 10 dní, stačí jeden deň.  Momentálne mám radosť z hry, darí sa mi, užívam si každý zápas. Čo ma bude hetrik v kabíne stáť, zatiaľ neviem, no zistím to veľmi rýchlo."