Ruské médiá hľadali senzáciu, doplatil na to slovenský obranca: Baranka je v poriadku!

Ivan BarankaIvan Baranka Zdroj: SITA

OMSK - Trénerovi slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimírovi Vůjtkovi mala pribudnúť vráska na čele, u obrancu Avangardu Omsk Ivana Baranka sa však žiadne zranenie nepotvrdilo.

Dvadsaťosemročný dubnický odchovanec dohral utorňajší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy proti Medveščaku Záhreb (4:3 po sam. nájazdoch), ale po jeho skončení tréner Miloš Říha hovoril o podozrení na zranenie.

"Chcel odstúpiť už po prvej tretine," povedal podľa webu Sportbox.ru Říha. Baranka odkorčuľoval v utorňajšom zápase celkovo 19:01 min a raz v prvej a dvakrát v tretej tretine ohrozil bránku súpera.

Kuvičie správy o zlomenine ruky Ivana Baranku sú našťastie nepravdivé. „Ivan Baranka je zdravý a v stredu po zápase so Záhrebom trénoval s tímom Avangardu Omsk naplno,“ informoval generálny manažér slovenskej reprezentácie Otto Sýkora.

Baranka odohral v tejto sezóne za Avangard 41 stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pridal pätnásť asistencií. V defenzíve mužstva patrí medzi kľúčových hráčov.

Barankovo meno je aj v nominácii Slovenska na zimné olympijské hry do Soči. Za SR hral pod piatimi kruhmi už vo Vancouveri 2010, predstavil sa aj na MS 2009, 2011 a 2012.

• Zdroj: SITA, športky