Zvolen viedol od prvej minúty, nakoniec však v Trenčíne prehral

Hokejisti Dukly TrenčínHokejisti Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Skóre zápasu mohol už v úvodnej minúte otvoriť Kútny, ale jeho strela zo samostatného nájazdu našla iba pripraveného Šimka. O chvíľu na to šiel na trestnú lavicu Mikula a hosťom stačili tri sekundy na využitie presilovej hry. Tvrdou ranou sa od modrej čiary presadil Obšut. V 12. minúte mal vyrovnanie na hokejke Klíma, ktorého spoza bránky našiel prihrávkou Buc, ale domáci útočník trafil gólmana hostí.

Zaujímavý hokej pokračoval aj v prostrednej časti hry, ale gólov sa diváci nedočkali. Trenčania sa snažili o vyrovnanie, čo sa im takmer podarilo v 28. minúte. Cez obranu sa presadil Hudec, jeho strelu Šimko vyrazil pred seba a korčuľujúci Šišovský padáčikom trafil hornú žŕdku brány. O chvíľu na to Mikulovu tvrdú strelu Šimko zrazil a puk poskakoval na bránkovej čiare. Po polovici zápasu sa k slovu dostali aj Zvolenčania. Pokovič však nechal vyniknúť Lašákovu lapačku a o chvíľu pokryl aj dorážku Škvaridla.

Trenčanom vyšiel vstup do záverečnej časti hry. V presilovej hre našiel Komínek na modrej čiare Bobčeka, ktorý do horných poschodí bránky vyrovnal. O dve minúty už Dukla viedla. Skúsený Petrovický poslal medzi kruhy puk Mikulovi a ten strelou švihol strhol vedenie na stranu domácich. Tí boli na koni a ďalšiu stopercentnú príležitosť spálil Kútny. Päť minút pred záverečnou sirénou mohol spečať víťazstvo Trenčína Klíma. Jeho bekhendový blafák však bránu netrafil. Istotu troch bodov Dukle zabezpečil v záverečnej minúte Petrovický strelou do prázdnej brány.

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 44. Bobček, 46. Mikula, 60. Petrovický - 1. Obšut. Rozhodovali: Jonák, Novák – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1392 divákov

Milan Staš (tréner Trenčína): "Zaspali sme úvod zápasu a nechali sme súpera bleskovo streliť gól, keď sa Zvolenu podarilo využiť presilovku až nadštandartne rýchlo. Neskladali sme však zbrane a dokázali sme si utvárať šance, ale nepremieňali sme ich, pretože na našich hokejkách nebol potrebný pokoj. Od druhej tretiny sme sa snažili hrať nátlakový hokej. Mužstvo ukázalo bojovné srdce a nezlomnú vôľu. Neustále sme mierili za dobrým výsledkom a v tretej tretine nám šťastena dopriala streliť rozhodujúce góly. Až na začiatok zápasu sme boli lepším mužstvom a zvíťazili sme zaslúžene. Hráči ukázali, že majú svoju kvalitu."

Július Šupler (tréner Zvolena): "Prvá tretina nebola z našej strany zlá, okrem streleného gólu sme si vypracovali aj ďalšie dobré šance. V druhej tretine sme však už nehrali dynamicky a presne. Vyvrcholilo to v záverečnej tretine, keď sme pri našom oslabení dostali vyrovnávajúci gól, po ktorom už naše sebavedomie a herný prejav postrádali istotu. Druhý gól sme inkasovali po vlastnej chybe a nepokrytí hráča a hoci sme sa v závere snažili zdramatizovať stretnutie a uchmatnúť nejaký ten bodík, súper nám strelil tretí rozhodujúci gól. Nie som príliš spokojný s výkonom chlapcov v tomto zápase, musíme si to rozobrať a skoncentrovať sa na ďalšie duely."