Nestarnúca legenda nebude chýbať ani v Soči: Pľuščenko si vybojoval ďalšiu miestenku

Jevgenij PľuščenkoJevgenij Pľuščenko Zdroj: SITA

MOSKVA - Jevgenij Pľuščenko predviedol poriadnu piruetu v názore na svoju účasť v krasokorčuliarskej súťaži na zimných olympijských hrách v Soči, tvrdo o ňu zabojoval a po utorňajšom kontrolnom vystúpení ju napokon aj získal.

Oficiálne by to mali potvrdiť v stredu. Ešte v závere decembra po národnom šampionáte znechutene a plný negatívnych emócií vyhlásil, že neplánuje štartovať v Soči medzi jednotlivcami, prenechá miesto mladším a obmedzí svoje ambície na novú súťaž družstiev.

Už pred minulotýždňovými majstrovstvami Európy v Budapešti, na ktorých však neštartoval, zmenil rétoriku. Jedinú ruskú miestenku napokon dostal, čo potvrdil pre R-Sport zdroj z ministerstva športu Ruska.

O jediné miesto do ruského tímu pre súťaž mužov sa uchádzal predovšetkým Maxim Kovtun. Majster Ruska však zbabral majstrovstvá Európy, na ktorých skončil piaty a prehral aj s krajanmi Sergejom Voronovom a Konstantinom Meňšovom.

Pľuščenko predviedol v utorok kontrolnú jazdu. Po jej skončení bol spokojný, ale bližšie ju nechcel komentovať. Pľuščenko je olympijský víťaz z Turína 2006 a strieborný zo ZOH v Salt Lake City 2002 a Vancouveru 2010. Informácie zverejnil web RSport.ru.

Viac o téme: Jevgenij Soči Olympijské Hry Pľuščenko