Slabučký výkon Skalice odmenený debaklom: Poprad rozbil hostí 6:0

Radosť hokejistov PopraduRadosť hokejistov Popradu Zdroj: SITA

POPRAD - Skalica podala pod Tatrami výkon nehodný najvyššej súťaže. Od úvodu sa hral nezáživný hokej plný nepresností na oboch stranách. Popradčania sa aspoň snažili o nátlakový hokej, avšak ich tlak bol spočiatku skôr optický.

V 8. minúte arbitri naraz vylúčili skalických bekov Jankoviča s Trškom a domáci hrali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Síce ju nevyužili, ale už sekundu po tom, čo hostia hrali v piatich si Mlynarovičovu nahrávku nechtiac umiestnil Vyrúbalík do vlastnej brány. Skaličania mohli odpovedať Obdržálkom, ten však pred Masalskisom v 100-percentnej príležitosti na dva razy neuspel. Podtatranci napokon pridali aj druhý gól, keď sa v prečíslení kľučkou uvoľnil Stals a hostia mali v kabíne o čom premýšľať.

Kto by čakal, že Záhoráci za nepriaznivého stavu pridajú, mýlil sa. V prostrednej časti sa hralo väčšinou len na jednu bránu. Už po 31 sekundách zvýšil Lapšanský na 3:0. Vzápätí hostia inkasovali dokonca vo vlastnej presilovke, keď Kroták nabil Mlynarovičovi, ten na dvakrát upravil na 4:0. To už Lipovský striedal v bráne nepresvedčivého Romančíka, no obraz hry sa nezmenil. Skalica hrala absolútne odovzdane, bez bojovnosti a len Lipovského čarovného lapačka zmarila Mlynarovičovi šancu na hetrik. Popradčania mali aj ďalšie vyložené šance, nepresadil sa opäť aktívny Mlynarovič, či Kroták. Piaty gól inkasovali bezradní hostia napokon až v 40. minúte po nahodenom puku z hokejky Makovského.

Črtajúci sa tlak hostia hneď po piatich minútach hry zabrzdili zbytočnými vylúčeniami a v oslabení o dvoch hráčov inkasovali po šiesty raz po ping-pongu prvej presilovkovej formácie Popradu s koncovkou Stalsa – 6:0. "Kamzíci" sa bavili hokejom, v útočnej fáze už hrali na krásu a snažili sa divákom predviesť čo najkrajšie herné kombinácie. Do konca stretnutia sa už nič zaujímavé neudialo a lotyšský olympionik Masalskis si pripísal v popradskom drese poľahky prvý shutout.

HK Poprad - HK 36 Skalica 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Góly: 10., 24. Mlynarovič, 16.. Stals, 47. Stals, 21. Lipovský, 40. Makovský. Rozhodovali: Jura, Lokšík - Smrek, Bogdaň, vylúčení: 2:6,  presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0,  1517 divákov

Milan Jančuška (tréner Popradu): "V prvej tretine sme súperovi nechávali príliš veľa priestoru a neboli sme spokojní. Tretím gólom sme potom zlomili odpor Skalice a hra sa nám darila. Hrali sme uvoľnene, dobre sme korčuľovali. Teší nás výsledok a dobrý výkon Masalskisa."

Štefan Mega (asistent trénera Skalice): "Hneď na úvod sme sa zbytočne nechali vylúčiť do troch a súper nás potrestal. Domáci sa uvoľnili, hrali krásny kombinačný hokej a predčili nás vo všetkých činnostiach. Po štvrtom góle sme vymenili brankára, no na Poprad sme i tak už nemali."

• Zdroj: TASR, SITA