Nitrania dobyili Piešťany, gólovo sa presadil aj Stümpel

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - V 7. min sa ocitol v šanci Stümpel, ale blafákom neprekonal Tomeka. O tri minúty neskôr domáci Mišura mieril k žŕdke, ale Kristan bol na mieste. Na konci 18. min išiel znova Stümpel sám na Tomeka, ale gól z toho nebol. Domáci hrali na konci tretiny v oslabení a takmer so záverečným klaksónom padol ich vedúci gól, keď Holovič doklepol tvrdú strelu Raisa.

Nitrania hneď v úvode druhej tretiny vyrovnali, keď už v 17. sekunde tečoval Stümpel puk za Tomekov chrbát. V 25. min išli hostia dvaja na jedného a Piačka poslal Nitru do vedenia. Domáci hrali v oslabení a na začiatku 27. min urobil chybu Kristan za bránkou, Haring mu vzal puk, prihral Stupkovi, ten mu ho vrátil a bolo vyrovnané. Hostia potom hrali presilovku 5 proti 3, ale bez gólového využitia. V 36. min odchovanci Piešťan zabezpečili hosťom znova vedenie, keď Jakub nahral Henrichovi Ručkayovi, ten si položili Tomeka a bolo 2:3.

V 44. min išiel na trestnú lavicu domáci Nemec a už po piatich sekundách to Nitra potrestala, keď Kováčik zvýšil na 4:2. O päť minút neskôr si ďalší bývalý hráč "havranov" Lelkeš nakorčuľoval z ľavej strany a strelou ponad ľavé Tomekove rameno zvýšil vedenie hostí. V 56. min sa domácim podarilo znížiť, keď sa sám pri ľavej žŕdke ocitol Melichárek a prekonal Kristana.

ŠHK 37 Piešťany - HK Nitra 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 20. Holovič (Rais), 27. Haring (Stupka), 56. T. Melichárek (V. Nemec, R. Filip) - 21. Stümpel (P. König, Pupák), 25. Piačka (Lelkeš, Bajtek), 36. H. Ručkay (J. Ručkay), 44. Miroslav Kováčik (Nádašdi, H. Ručkay), 49. Lelkeš (M. Novák, Piačka)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bundil, Jonák - Junek, Sčensný, 2110 divákov

Piešťany: Tomek - Rais, Brňák, R. Filip, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, A. Hruška

Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, F. Kuzma, Ďurkech, Piačka, M. Novák - H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay - Bajtek, Stümpel, L. Novák - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - R. Mráz, Lelkeš

Milan Klement (tréner Piešťan): "Nitra mala lepší začiatok ako my. Záver nám vyšiel lepšie. V 9. sekunde stretnutia sme dali gól, ale do druhej tretiny sme nastúpili zle. Urobili sme nepodarené striedanie a bolo vyrovnané. Musíme hrať viac otvorene, urobili sme dnes veľa chýb v obrane, za čo nás Nitra trestala a víťazstvo si zaslúžila. Samozrejme, ak mužstvo chce vyhrať, musí urobiť určité veci, aby sa k tomuto výsledku dopracovalo."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Musím hráčov pochváliť, nebyť dnešných chýb, tak by stav stretnutia dopadol ešte lepšie, mali sme tu veľa fanúšikov. Čaká nás ešte šesť zápasov, na ktoré sa musíme koncentrovať, aby sme súťaž dohrali v pohode."