FOTO Rangers vyhrali aj druhý zápas pod holým nebom: Budem si to pamätať do konca života!

Hokejisti si druhý tohtotýždňový zápas pod holým nebom v New Yorku riadne užiliHokejisti si druhý tohtotýždňový zápas pod holým nebom v New Yorku riadne užili Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti New York Rangers vyhrali v NHL aj druhý tohtoročný zápas pod holým nebom, keď po víkendovej výhre 7:3 nad New Jersey zdolali v stredu 2:1 mestského rivala Islanders.

Zápasu dlho dominovali obaja brankári a góly začali padať až na konci druhej tretiny. Z úvodného gólu sa v 39. minúte radovali Ostrovania po góle Brocka Nelsona, už o 40 sekúnd neskôr ale vyrovnal Benoit Pouliot a v 45. minúte strelil víťazný gól Rangers Daniel Carcillo.

Ďalšie góly 50-tisíc fanúšikov nevidelo, a tak si ocenenie pre prvú hviezdu zápasu odniesol brankár víťazov Henrik Lundqvist, ktorý zlikvidoval 30 z 31 striel. Druhou hviezdou zápasu bol jeho náprotivok Jevgenij Nabokov, ktorý chytal prvýkrát od 6. januára a pripísal si 32 úspešných zákrokov.

"Tieto vonkajšie zápasy sú veľká zábava. Pred toľkými fanúšikmi by som mohol hrať každý rok. Atmosféra je neuveriteľná. A pokojne by ich nemuselo byť päťdesiattisíc. Trebárs len štyridsať," zasmial sa obranca Rangers Marc Staal.

Brankár Lundqvist bol tiež nadšený, navyše pod holým nebom je zatiaľ stopercentný. Pred tohtoročnými dvoma výhrami sa radoval aj v roku 2012 pri Winter Classic vo Philadelphii. Spolu v troch dueloch vonku inkasoval šesť gólov z 89 striel.

"Dúfal som, že tento rok vyhráme oba zápasy, že bude dvakrát vypredané, a že si to náramne užijeme. A všetko sa splnilo. Budem si tie dva dni pamätať do konca života," povedal švédsky gólman.

Kráľom brankárov sa ale v stredu stal Ben Scrivens z Edmontonu, ktorý nepustil žiadnu z 59 striel San Jose a Oilers tak hlavne vďaka nemu zvíťazili 3:0.