Premožiteľka Cibulkovej na VIDEU: Naštartovala jej skvelú kariéru táto facka?

Na LiNa Li Zdroj: SITA

PEKING - Na Li je po triumfe v austrálskom Melbourne, kde si vo finále poradila s našou tenistkou Dominikou Cibulkovou, veľmi populárnym menom v rodnej Číne. Tridsaťjedenročnú tenistku si pozývajú do rôznych relácii a práve v jednej odhalili to, čo ešte nikto nevidel.

Po senzačnom víťazstve na Australian Open v Melbourne si tenistku s manželom zavolali do zábavnej relácie domáca televízia. Práve tu moderátor vytiahol video ešte z čias, kedy kariéra súčasnej trojky svetového rebríčka bola iba v začiatkoch.

Na záberoch možno vidieť ešte mladú Na Li po oficiálnom zápase. Pri udeľovaní medailí jej jeden z organizátorov uštedril peknú facku. Možno práve tento akt bol štartujúcim motorom jej úspešnej kariéry.

Na Li uspela nad slovenskou tenistkou Dominikou Cibulkovou vo finále dvojhry žien na grandslamovom turnaji Australian Open. Cibulkova ako nasadená dvadsiatka prehrala so štvorkou "pavúka" Číňankou Na Li za 97 minút v dvoch setoch 6:7 (3) a 0:6. Tridsaťjedenročná rodáčka z Wuhanu premenila tretí finálový pokus v Melbourne vo vytúžený titul a získala druhú cennú trofej z podujatí veľkej štvorky, v roku 2011 triumfovala na antukovom Roland Garros v Paríži.

• Zdroj: sportky.sk, SITA