Barcelona s Valenciou prehrala: Jordi Alba schytal červenú kartu

Jordi AlbaJordi Alba Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona prekvapujúco podľahli v sobotnom stretnutí 22. kola Primera División na domácom trávniku Valencii 2:3. Úvod duelu pritom nepredznamenával nijaké prekvapenie, už v 7. min sa "blaugranas" zásluhou Alexisa Sáncheza ujali vedenia.

V závere I. polčasu však vyrovnal stredopoliar hostí Dani Parejo, už v 48. min sa potom Valencia zásluhou Pabla Piattiho ujala vedenia. Na tento úder ešte odpovedal z pokutového kopu v 53. min Lionel Messi, ale "netopiere" udreli aj tretíkrát. O ich víťazstve rozhodol iba 20-ročný Francisco "Paco" Alcácer García. Navyše v 78. min sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska krajný bek domáceho mužstva Jordi Alba.

"V tejto fáze sezóny za každú chybu tvrdo zaplatíte. My sme spravili priveľa chýb," citoval portál thenational.ae trénera Barcelony Gerarda Martina. "Prvý gól Valencie nám vzal sebadôveru. Pokiaľ ide o náš výkon, akoby v prvom a v druhom polčase boli na trávniku rozličné mužstvá," uviedol kormidelník katalánskeho tímu.

"Víťazstvo na pôde Barcelony je pre nás veľkým povzbudením. Máme však pred sebou veľa práce, potrebujeme bodovať doma i u súperov," vyhlásil kouč Valencie Juan Antonio Pizzi. Barcelona naposledy prehrala na domácom trávniku 1. mája 2013 v odvetnom stretnutí semifinále Ligy majstrov s Bayernom Mníchov 0:3. So španielskym tímom naposledy ťahala za kratší koniec na Camp Nou 26. februára, keď nestačila takisto v semifinále pohára Copa del Rey na Real Madrid (1:3)

Zakopnutie zverencov Gerarda Martina dáva šancu prenasledovateľom v ligovej tabuľke - madridským klubom Atléticu aj Realu. "Povedal som hráčom, že možno prídeme o líderskú pozíciu, ale stále sme v boji o titul. Potrebujeme len hrať to, čo počas prvých 30 minút zápasu s Valenciou," dodal Martino.

Barcelona i Atlético Madrid majú na svojom konte zhodne po 54 bodov, Real má jednobodové manko. Zverenci Carla Ancelottiho nastúpia v nedeľňajšom večernom stretnutí od 21.00 proti hráčom Athletic Bilbao, v zostave "bieleho baletu" bude chýbať zranený waleský krídelník Gareth Bale. Atlético Madrid privíta na svojom štadióne San Sebastián, úvodný výkop je na programe o 19.00 h rovnako v nedeľu.

Viac o téme: Barcelona Prehra S Valenciou Jordi Alba