Tatarov večer vo Washingtone: Jurčo mu asistoval, pozrite si VIDEO s ich akciou

Tomáš Tatar oslavuje gól do siete WashingtonuTomáš Tatar oslavuje gól do siete Washingtonu Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si pripísal v nedeľňajšom dueli NHL dva kanadské body za gól a asistenciu, jeho Detroit však podľahol v prestrelke Washingtonu na jeho ľade 5:6 po predĺžení. Asistenciu pri Tatarovom presnom zásahu zaznamenal jeho krajan Tomáš Jurčo.

Hostia prehrávali na ľade Capitals po prvej tretine 1:3, do zápasu ho však vrátil gól Tomáša Tatara z 34. minúty. Ten sa zrodil po rýchlom prechode do útočného pásma cez dve prihrávky z hokejky Tomáša Jurča s Rileyim Sheahanom a presnom zakončení 23-ročného slovenského reprezentanta. Tatar sa do štatistík zapísal ešte raz, minútu pred druhou prestávkou asistoval na gól Gustava Nyquista.

Švédsky útočník zaznamenal 4 body za hetrik a asistenciu, ani to však "červeným krídlam" na víťazstvo nestačilo. V tretej minúte predĺženia rozhodol o triumfe domácich v presilovke Alexander Ovečkin.

Pozrite si gól Tomáša Tatara:

Montreal podľahol doma Winnipegu 1:2, slovenský brankár Canadiens Peter Budaj nechytal.

WASHINGTON - DETROIT 6:5 pp (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)
Góly: 5. Chimera (Ward, Carrick), 8. Ward (Johansson, Chimera), 17. Carlson (Bäckström, Erat), 34. Ward (Chimera, Carrick), 45. Brouwer, 63. Ovečkin (Carlson, Bäckström) - 12. Nyquist (Alfredsson, Kronwall), 34. TATAR (Sheahan, JURČO), 39. Nyquist (Zetterberg, TATAR), 41. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 47. Abdelkader (Nyquist, Zetterberg)

MONTREAL - WINNIPEG 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 38. Gionta (Plekanec, Markov) - 30. Enström (Thorburn, Wheeler), 42. Frolík (Ladd). Brankári: Price - Montoya, strely na bránku: 35:31.