Cibulková zápasy Fed Cupu nezvládla: Slovenky prehrali 1:3 a budú bojovať o záchranu

Dominika Cibulková v zápase proti Nemke KerberovejDominika Cibulková v zápase proti Nemke Kerberovej Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenské tenisové reprezentantky si tento rok nezahrajú v semifinále majstrovstiev sveta tímov. Vo víkendovom bratislavskom zápase štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie 2014 družstiev žien prehrali s Nemkami 1:3. Neúspech domácich bol definitívny už po prvej nedeľňajšej dvojhre, celkovo tretej.

Postupový hod hostkám dodala v súboji jednotiek Angelique Kerberová, ktorá zvíťazila nad Dominikou Cibulkovou za 105 minút 6:3, 7:6 (5). V bilancii zo vzájomných duelov znížila na 2:4. Do tejto sezóny pritom vstupovala s interným mankom 0:4. Teraz na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC nadviazala na januárový úspech 7:6 (7), 7:5 zo Sydney. Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka Cibulková, 13. v renkingu, medzičasom bola vo finále melbournských grandslamových Australian Open. O dva roky staršia ľavoruká dvojnásobná semifinalistka na úrovni veľkej štvorky Kerberová figuruje na 9. mieste v počítačovom poradí. Aj zahrala ako členka Top 10 - jej výkon zniesol veľmi prísne nároky.

Dominika Cibulková v zápase Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

V sobotu najprv Cibulková prehrala s Andreou Petkovicovou aj z mečbalu na príjme a potom Daniela Hantuchová nestačila na Kerberovú, pričom mala dva setbaly v tajbrejku vstupného dejstva.

Cibulková bola po prehre s Kerberovou sklamaná. "Je to frustrujúce. Veľmi som chcela vyhrať a vykresať ešte nádej na možný obrat, no nepodarilo sa mi to. V druhom sete som cítila, že som na dvorci lepšou hráčkou, nedotiahla som však detaily. Mrzia ma najmä dva nevyužité brejkbaly za stavu 3:3 v druhom sete. Asi som príliš chcela. Kerberová hrala veľmi dobre, už dávno som ju nevidela v takej pohode," povedala slovenská jednotka v prvej reakcii pre RTVS.

Záverečnú štvrtú dvojhru Hantuchová - Petkovicová vzhľadom na skóre a pravidlá tejto súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) neodohrali. Na štvorhru nominovali kapitáni Matej Lipták a Barbara Rittnerová páry Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková, resp. Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová. Čepelová nahradila Hantuchovú. Slovenky napokon za 90 minút zvíťazili 4:6, 6:3, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Šampiónky zo sezón 1987 a 1992 Nemky sa 19. - 20. apríla medzi najlepšími štyrmi predstavia v Austrálii, ktorá vo štvrťfinále zdolala extrémne oslabené Rusko 4:0. Slovenky budú v rovnakom termíne bojovať o zotrvanie v elitnej osmičke. V prelínačke by takmer nepochybne mali patriť medzi štyri nasadené družstvá. Súpera spoznajú neskôr. V hornej polovici "pavúka" svetovej skupiny sú štvrťfinálové dvojice USA - Taliansko (Cleveland, zatiaľ 0:2) a Španielsko - Česko (Sevilla, priebežne 1:0). Finále bude 8. - 9. novembra.

SLOVENSKO - NEMECKO - 1:3

Nedeľa - dvojhra:
Dominika Cibulková - Angelique Kerberová 3:6, 6:7 (5) za 105 minút (41, 64)
Daniela Hantuchová - Andrea Petkovicová - zápas zrušili

Štvorhra:
Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová 4:6, 6:3, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 90 minút

Sobota - dvojhry:
Daniela Hantuchová - Angelique Kerberová 6:7 (9), 1:6 za 100 minút (69, 31)
Dominika Cibulková - Andrea Petkovicová 6:2, 6:7 (7), 2:6 za 151 minút (36, 72, 43)

Viac o téme: Cibulková Prehra Prvý Kerberová Set